Wpis z mikrobloga

Mam już 35 lat. Doświadczenia zawodowego mam już dobre 12 lat, w tym 8 jako programista. Pracowałem w dużych korpo i nigdy nie dobiłem do 12k brutto miesięcznie. Raz, że trzeba konkurować codziennie z chłoporobotnikami-kołchoźnikami, którzy wchodzą w 4 litery managerom za te ochłapy, a dwa, że nie mam żadnych perspektyw na rozwój zawodowy. Codziennie słyszę "u nas w firmie wszyscy są juniorami bo codziennie uczymy się czegoś nowego"

Ofert pracy w mojej działce praktycznie nie ma. W robocie o tym wiedzą i są pewni, że i tak nie odejdę bo nie mam gdzie więc po co płacić mi więcej? Znajomi z innych branż nie muszą się dokształcać, nie muszą konkurować z młodymi co by nawet za darmo pracowali byle doświadczenie zdobyć.

Branża IT jest gówniana. U mnie w tyrce przełożony może mieć podgląd na mój pulpit, łączy się i nawet nie dostaję powiadomienia (nie wiem kiedy widzi mój pulpit) praca w taki sposób mnie niszczy, ciągły stres. Jeśli do emerytury tak ma wyglądać moja praca to nie widzę w tym wszystkim absolutnie żadnego sensu. Ile mi jeszcze zostało do emerytury? 30 lat?

Kończę drugiego Desperadosa bo w Dino dzisiaj była promocja jak kupisz 3 to masz za 3,99. Czy cała ta sytuacja powoduje, że śmielej spoglądam na póki z piwem? Tak, a co mi zostało?

#pracbaza #korposwiat #praca #pracait #gorzkiezale #feels
  • 11
  • Odpowiedz
@CalibraTeam jak to jest możliwe? Ja do 12k to robiłem jakieś 100 lat temu jakiś po 3-4 latach doświadczenia, a teraz to chyba nikt ze znajomych mniej niż te 20k nie zarabia. Przecież zanim rynek się #!$%@?ł to przy odrobinie szczęścia jako junior można było dostać okolice dychy.
W czym programujesz?
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Mirku nie uciekaj w alko, alko ogólnie odstawić polecam na zawsze, piwko niczego nie naprawi, a tylko powoli będzie pogarszało Twój stan. Jak jesteś sam to zawsze masz łatwiejszą opcje wszystko wywrócić do góry nogami i zacząć robić zupełnie coś innego.
Dbaj o siebie Mirku.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: ja mam mniej niż 35 lat i więcej niż 12k i nawet nie pracuje w IT.
Klucz do sukcesu? Praca zdalna w zagranicznej firmie. Ogłoszenie znalezione na LinkedIn. Też branża w której ofert jest na lekarstwo.
  • Odpowiedz