Wpis z mikrobloga

#programista15k, #heheszki, #oszukujo
Znajoma zleciła zrobienie strony "studentom" w #atwi, strona prosta jak budowa cepa z 4 podstronami xD. Skisłem bo strona "darmowa" ale za serwer trzeba płacić rocznie coś 700zl.

I tutaj hit! Gość chce jeszcze bardziej scammować bo widzi że trafił naiwniaka, do wodpressa za wtyczkę do Cookie policzył 150zł xD, Google Analytics - 255zł. Gdzie wszystko jest dostępne praktycznie "out of box" za free. RODO do praktycznie statycznej strony na której wyświetlane są tylko info o firmie xD.
IksdeHeheh - #programista15k, #heheszki, #oszukujo
Znajoma zleciła zrobienie strony "...

źródło: scammer

Pobierz
  • 32
@paczelok: tak za kliknięcie w "install" przy wtyczce wołałeś 1k. Cena jest za zainstalowanie pluginu i "RODO" które nie jest potrzebne na statycznej stronie, a nie za zrobienie strony xD.
@IksdeHeheh: To niech sama sobie kliknie install, albo Ty jej kliknij i elo. No i skoro cena za rok to rozumiem, że będziesz monitorował czy działa, sprawdzał czy nie trzeba będzie czegoś zmienić, czy będzie działało po aktualizacji wordpressa itp.
@BreathDeath: Wordpress sam wykonuje aktualizacje, aktualizacji nie będą robić xD a zmiany są płatne bo to nie będzie utrzymanie strony tylko serwera. Nie widzisz różnicy? Chyba nie chcesz mi powiedzieć też ze coś tak podstawowego jak monit o cookies powinien być dodatkowo płatny, skoro to jest wymagane na wszystkich stronach więc jest to nierozłączny element przy budowaniu www
@sepuqqu: jak wyceniasz usługę na “rodo” która jest zbędna? Myślisz że 300zl wystarczy? Według ciebie jest to etyczne? Czy jednak fakturowanie za zbędne rzeczy jest dla ciebie wyznacznikiem “zaradności” takiego przedsiębiorcy
@IksdeHeheh: Ale idioci się zlecieli w komentarzach, oczywiście że ten model biznesowy to scam. Miałem kiedyś klientów którzy się na to nacięli. Samo wywoływanie presji czasowej ze "zdecydowaniem się do końca dnia to cena będzie 70% niższa" powinno zapalić czerwoną lampkę ale widzę że wykopki same są chętne do orżnięcia klienta ;)
@IksdeHeheh: wpychanie rzeczy których klient nie potrzbuje nie jest ok. Natomiast kasowanie sporo kasy za klikniecie install jak najbardziej spoko. Jeśli ja kiedyś poświeciłem czas zeby się dowiedzieć gdzie to install trzeba kliknąć to należy ten zainwestowany kiedyś czas monetyzować. Tak samo jak zrobi się robotę dla klienta A np indywidualny projekt (indywidualne wymagania ale bez prawa do wyłaczności) a potem przyjedzie klient B i chce to samo to chyba mozna
@Michal_Spira: ze wszystkim? Ty połączyłeś kilka kropek w tym wątku czy Twoje ostatnie dwie szare komórki dostaly zapaści?

@zibizz1 zgadzam się z tobą, wiedza kosztuje, ale poinformowanie klienta PO wykonaniu strony o takim “niezbędniku” jest słabe okrutnie. Jeszcze dla mnie monit o cookies jest integralną częścią strony, wszak to wykonawca zadecydował że wykona stronę z cookies! Bez tego “monitu” w zasadze strona nie może funkcjonować, więc kasowanie za coś niezbędnego jako