Wpis z mikrobloga

JEST w końcu kandydatka, która spełnia wszystkie moje warunki w nawiązaniu do tego postu

Zadania zrobione na 5+ na 6. Umiejętności i wiedza ok.

A teraz najlepsze #spermiarzalert przysłała CV bez zdjęcia, bo rocznik 2001, lpg i wege i srege
Na żywo to takie 9/10, że mój kolega z działu, powiedział mi, że to zapewne bajt jakiś.
Taka #szaramyszka ale bardzo ładna i skromna. Bardzo ładnie mówi po francusku <3.

Zarobki? Powiedziała sobie 7 500 brutto... Zasugerowałem 10 k brutto i umowę lojalnościową z karą umowną wysokości 5 000 pln za miesiąc, umowa na 2 lata ( ͡ ͜ʖ ͡).

Jutro podpisze lub zrezygnuje.

#pracait #korposwiat #rekrutacja #korpo #praca
  • 22
@G06DbT: @LuK1337 Chłop wam nie odpowie bo to zarzutki są, jego historie nie trzymają się kupy, raz pisze, że rekrutacja zakończona, bo jakiś mireczek pytał się o ofertę, a potem dodaje wpis za 2 tygodnie że nie ma odzewu na cv i muszą podnieść wynagrodzenie i że masakra bo nie ma dobrych kandydatów.
SQL, VPR, OSIN-3, jak ktoś kuma podstawy


@xfre: ja nie znam nic z tego, ale mogę się nauczyć za 20k, nie ma problemu. Jak szukasz człowieka to odezwij się na pw ;)
@xfre: Najbardziej dziwią mnie pytania o firmę. Zawsze przeczytam czym się firma zajmuje, ile lat działa na rynku, może czy współpracowała przy cyzmś większym - jak sie uda znaleźć. Moim zdaniem tyle informacji to wystarczająco - ale co się okazuje? Że na rozmowach kwalfikacyjnych po odpowiedzi, że np. firma działa na rynku od 30 lat, w sektorze chemicznym, wspolpracowala z tym i tym, to pada pytanie: tak, ale co robiła? To
  • 1
@Bombonier pytania #!$%@? rekruterek. Ja moją HR business partner mam w dupie bo kretynka. Pytania mają mieć sens. Pytam zawsze o motywację i czy lubi nudę powtarzalność roboty. 90% nie nadaje się.
Pytam zawsze o motywację i czy lubi nudę powtarzalność roboty. 90% nie nadaje się.


@xfre: Ale że 90% osób nie nadaję się po zadaniu pytania przez ciebie o "motywację i czy lubi nudę powtarzalność roboty" ? czy ogólnie 90% osób rekrutowanych nie nadaje się do pracy ?
@xfre: mam parę pytań, jeśli możesz to odpowiedz:

- po jakich studiach była kandydatka?
- francuski był wymagalny?
- jak dobrze znasz francuski (czytam we wcześniejszych twoich postach, że podkreślasz znajomość języka)?

- ile zarabiasz na m-c?
- jak długo, ile lat doszedłeś z poziomu byłego księdza do obecnego statusu i zarobków?
via Wykop
  • 0
@huron97: tak 90% spływających CV to spam
@czlowiek_z_aspiracjami bardzo dobre pytania!

- jest jeszcze z tego co widzę na studiach "data science"
- tak opcjonalnie, ale wystarczył angielski, ale ona mówi lepiej ode mnie po fr.
- mówię, piszę, ale nie mam tej biegłości co inni, powiedzmy że takie 6/10. (nie lubię tego języka jakoś szczególnie, może to kwestia nauki w seminarium)
- nie mogę napisać, ale spokojnie z tego "etatu"
polaki to samo ale mniej bezczelnie


@xfre: No dobra ale czego dokładnie im brakuje w tych ich cv ? przeglądasz te cv osób na stanowisko i czego nie mają w cv że ich odrzucasz ? wykształcenia czy doświadczenia czy czegoś innego ?
@xfre:
dzięki za odpowiedź!

Mam jeszcze coś:

- ile miałeś lat, jak odszedłeś z kapłaństwa?

- jak to się stało: odejście to jakaś formalna ścieżka (i np. klepnęła kuria, Episkopat czy nawet Watykan), czy po prostu stwierdziłeś "#!$%@? nie robie" ;P i niech się dzieje co chce?

- kończyłeś jakieś studia, kursy po przejściu do życia świeckiego, czy też robiłeś jeszcze jak byłeś księdzem, czy nawet wcześniej?

- i jakie to