Wpis z mikrobloga

Cześć,

Zastanawiam się w którą stronę płytki zrobić, by najmniej raziło docięcie. Bo ja już głupieję... Generalnie szerokość łazienki 245 cm, płytki 19,8 cm. Nie, innych płytek i innego układu nie ma opcji.

1) W pierwszej opcji od progu w lewo
2) Od prawej ściany do lewej
3) Od lewej ściany do prawej

W opcji 2 trochę razi jedna płytka na ~5 cm i docięcie przy progu, ale często widywałem polecane takie wersje... No i nie takie rzeczy się widywało w łazienkach.
1 i 3 są podobne, tylko w 1 jest szersza płytka przy wejściu (8 cm zamiast 5 cm), za to docinka pod prysznicem na ~17 cm z 20 cm. Z drugiej strony w wersji 3 nie byłoby docinki przy prysznicu wcale. Co Wy uważacie? Bo ja co chwila zmieniam zdanie, a czasem dobrze spojrzeć na trzeźwe spojrzenie trzeciej osoby. A może jeszcze inaczej?

Pozdro!

#remont #wykonczenia #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #remontujzwykopem
flaas - Cześć,

Zastanawiam się w którą stronę płytki zrobić, by najmniej raziło doci...

źródło: merged

Pobierz

które ułożenie płytek?

  • od progu do lewej 71.4% (5)
  • od prawej do lewej 0% (0)
  • od lewej do prawej 28.6% (2)

Oddanych głosów: 7

  • 10
  • 0
@Smarek37: Nie, ale no z 1,5 cm trzeba liczyć w takim razie na każdej ścianie. Więc wtedy opcja 2 i 3 najbardziej tracą, bo tam są najmniejsze docinki.
Jakoś nie kupuję tego rozwiązania z kg.
@flaas:

Jakoś nie kupuję tego rozwiązania z kg.

Tysiące ludzi tak robi. Przecież przyklejasz płytę, a nie kręcisz do stelaża i masz normalną sztywną ścianę.
@flaas musisz jeszcze uwzglednic spadek pod prysznicem wiec dojda Ci kolejne docinki i zalamania linii. Inaczej będzie gdy kabina będzie stala na środku plytki, czy na jej krawedzi. Spadek będzie na koperte czy w jedna stronę. Spadek na dlugosci calej sciany czy tylko do szyby - czyli wchodzi jeszcze trzeci wymiar