Wpis z mikrobloga

Jadę sobie właśnie przez Nevadę. Na autostradzie jest ograniczenie do 70mph, czyli jakoś 113 km/h. Wszyscy jadą spokojnie, zgodnie z limitem, bez szaleństw, są duże odstępy między autami. Mam tempomat na 70, tak jak zapewne każdy tutaj. Zdarzył się jeden wariat, który ledwo mnie wyprzedził, miał chyba z 72 na liczniku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak sobie pomyślę za to o typowej autostradzie w Polsce to aż mnie skręca. Jazda powyżej limitu, siedzenie na zderzaku.
Jak widać da się jechać 113, a nie 150. Jeszcze nigdy nie czułem się tak zrelaksowany jazda jak tutaj. A w Polsce jak w lesie.

#samochody #polskiedrogi #patologiazewsi #belazpodludzi #usa
sontur - Jadę sobie właśnie przez Nevadę. Na autostradzie jest ograniczenie do 70mph,...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 27
@sontur: najlepsze są te autostrady po 5 pasów, każdy jedzie sobie tym którym chce, czasem ktoś szybciej czasem ktoś wolniej ale przekraczanie limitu to rzadkość, nikt nikomu nie każe #!$%@?ć z lewego BO TO NIE KÓŁKO RÓŻAŃCOWE, każdy sobie spokojnie kruzuje po 1,5 godziny dojazdu do pracy w jedną stronę
gdyby wsadzić w taki ruch drogowy polskiego bandytę poganiacza w bmw, to by dostał zwarcia w mózgu
Wszyscy jadą spokojnie, zgodnie z limitem, bez szaleństw


@sontur: bo za przekroczenie prędkości o ponad 20 mil na godzinę jest sprawa kryminalna, wymagane stawiennictwo w sądzie (gliniarz czy szeryf mają system, który kolejkuje sprawy u sędziów od razu na laptopie w radiowozie) i gruby mandat. jak nie stawisz się w sądzie, to wystawiają nakaz aresztowania i doprowadzenia cię przed sąd w danym hrabstwie. jazda szybko w stanach jest bardzo surowo karana.
@inrzynier: nie no lepiej nie wspominac o zamordyzmie, niektorzy to by klaskali jakby za przekroczenie predkosci bylo rozstrzelanie bo "wystarczy nie przekraczac, a przynajmniej jest bezpiecznie!" xd
najlepsze są te autostrady po 5 pasów, każdy jedzie sobie tym którym chce, czasem ktoś szybciej czasem ktoś wolniej ale przekraczanie limitu to rzadkość, nikt nikomu nie każe #!$%@?ć z lewego BO TO NIE KÓŁKO RÓŻAŃCOWE,


@Kouros: dokladnie, co z tego ze mozna dostac oczoplasu bo na lewym pasie jedzie 40mph, srodek 70, prawy 60, nie to co w dzikiej europie gdzie są jakies podstawowe zasady xD
ale przynajmniej jest bezpiecznie
harrame - >najlepsze są te autostrady po 5 pasów, każdy jedzie sobie tym którym chce,...

źródło: obraz_2024-03-25_132031599

Pobierz