Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zmianą mBanku na coś innego. Jednakże, głównym ich atutem było to, że mają coś takiego jak "Cel" i co miesiąc kasa sama się oszczędza oraz można to łatwo modyfikować. Apka też jest przyjazna.

Te dwa warunki są kluczowe. Jakie inne banki mają "cele" oraz przyjazna apke? Santander i Ing odpadają.
#bank #bankowosc #banki #mbank
  • 16
eh, a nie możesz znaleźć w sobie tyle sprytu, by samemu oszczędzać?


@macan: @Uuroboros: Ja też tak myślałem, ale to jest wygodne bo nie trzeba o tym pamiętać, samo się odkłada. Ustawiasz sobie tylko odpowiednie kryteria np. najczęściej przez ciebie używane jak płatności kart i kasa sama leci. Ja mam ogarnięty budżet domowy a i tak to ustawiam, bo samo reguluje ile mogę sobie pozwolić zaoszczędzić. Jak używam karty więcej
@Janusz_Lubikwasa: Dokładnie, do tego możesz sobie ustawić aby Ci np. zaokrąglało wszystkie transakcje kartą do pełnych złotych i to też przelewało na oszczędnościowe.
Jedyny minus to ze z oszczędnościowego masz tylko jedną darmową wypłatę z konta miesięcznie, ale można patrzeć na to jak na plus jeśli ktoś ma problemy z dyscypliną.
@Janusz_Lubikwasa w każdym banku możesz sobie pootwierać kilka osobnych rachunków i ustawić zlecenia stałe dzień po wypłacie w dowolnych kwotach na każdy jeden rachunek przecież, to minie zajmuje. Dla mnie to optymalny sposób bo z góry zabieram określone kwoty.
@Janusz_Lubikwasa: wybacz szczerość, ale już samo stwierdzenie, że "mBank ma przyjazną apkę" pokazuje, że nie jesteś za bardzo rozeznany na rynku ;) Obecnie jedynym sensownym (według mnie) bankiem jest ING i jeżeli nie chcesz mBanku to polecam właśnie ING.