Wpis z mikrobloga

@Apogryw: To tak oczywiste, że nawet nie napisałem. Żadna droga nie jest wypełniona w 100% przez cały czas, a jednym tramwajem jedzie znacznie więcej osób niż w jednym samochodzie. Z resztą tu masz fajny twitt wyśmiewający myślenie Korwina, które już nawet nie jest chłopskim rozumem, bo każdy chłop ze wsi rozumie po co się buduje tory tramwajowe w mieście
zachariasz-grundbaum - @Apogryw: To tak oczywiste, że nawet nie napisałem. Żadna drog...

źródło: korwin 2

Pobierz
@zachariasz-grundbaum: no ale to jest prawda, z drogi by się korzystało w 100% w odpowiednim wykorzystaniu.

I myśle, że jakby byłą bardziej wydajna rzecz niż kibel to by sobie ją założył.. Porównanie z kupy.
@zachariasz-grundbaum: Nie stracił, bo on zawsze tak uważał (wystarczy wpisać Korwin tramwaje i rok wyborów ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Argument o kolei/tramwajach to sztandarowe hasło jakie wyciąga przy wyborach samorządowych. Dla niego wszystko co się porusza po torach jest XVIII-XIX wiecznym przeżytkiem, który miał sens jak niczego innego nie było, a według niego są lepsze środki transportu.
@sorek: Jak przy odpowiednim wykorzystaniu? Na każdej ulicy w pewnych okresach czasu żadne auto nie przejeżdża. Nigdy nie słyszałem głupszego korwinizmu niż Twitt Korwina, a nie jestem typem gościa, który zawsze uważał, że Korwin jest debilem, bo niektóre jego argumenty były prowokujące intelektualnie w przeszłości. Tu już nawet nie chodzi o to czy tramwaje są potrzebne w miastach, tylko o sposób w jaki on to argumentuje.
@zachariasz-grundbaum: Ja tam uważam, że ciekawy argument. Odnieśmy go też do prywatnego posiadania samochodów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A potem wróćmy jednak do przepustowości transportu w ogóle, gdzie tramwaje nie mają sobie równych. Nie wspominając o kwestiach ekologicznych.

On chyba na serio zatrzymał się umysłowo na latach osiemdziesiątych w USA i już nie zmądrzeje.
Na każdej ulicy w pewnych okresach czasu żadne auto nie przejeżdża


@zachariasz-grundbaum: tak, ale na linii tramwajowej/busowej jest pusto gdy jest korek i kiedy najbardziej potrzeba więcej miejsca dla aut.

Tramwaj to taki pisuar - super do sikania, ale nie do kupy - gdy brakuje miejsca lepiej jest więcej kibli niż pisuarów - gdy miejsca nie brakuje pisuary się sprawdzają.