Wpis z mikrobloga

szukając informacji o #budda trafiam na całą masę komentarzy że hurr durr to jak najbardziej możliwe żeby zarobić kilkanaście tysięcy miesięcznie w call center i co chwilę trafiam na komentarz w którym ktoś twierdzi że sam za jakieś wciskanie kitu dorabiał się tysięcy złotych dziennie. Na studiach sam pracowałem w call center, ale miałem umowę zlecenie na minimalną, a jakiekolwiek premie które nam wpadały to przede wszystkim za wyniki, też na sprzedaży ale przede wszystkim nie zepsucia żadnej rozmowy tj. była jacyś ludzie, zatrudnieni w zupełnie innym miejscu, którzy odsłuchiwali nasze rozmowy, a punktu obcinali chociażby za to że odpowiedziałem na jakieś pytanie w liczbie mnogiej, a nie pojedynczej a takich kruczków była cała masa, że w trakcie pracy przez ponad rok dostałem premię raz, i nie przekraczało to 20% mojej wypłaty. Wiem że inni pracownicy podobnie, dostawali raz na kilka miesięcy premię, ale nie było kogoś tak idealnego by dostawał premię częściej niż raz na 3-4 miesiące. No ale ja pracowałem w korpo, nie takim hardkorowym call center.

W hardkorowych call center pracowali moi znajomi. Tam obietnice premii były większe, ale również: albo wyniki musiały być nierealne, albo cała wypłata opierała się na tych premiach, że najlepsi w ich firmach nie wychodzili powyżej te 5-6 tysięcy złotych miesięcznie. Z ciekawości aż popatrzyłem na ogłoszenia, akurat trafiłem nawet na Orange https://www.olx.pl/oferta/praca/telemarketer-lublin-CID4-IDZj7sB.html, i jeśli w 2024 twierdzą że można zarobić do 9 tysięcy, to ile musiało być takie maks w 2016? 5000 zł? I do tego dodajmy fakt że jesteś 18 latkiem, który nie ma nikogo, bo matka cię wyrzuciła z domu itp. Musisz mieć mieszkanie, hajs na życie, rachunki itd a ty sobie kupujesz salonowe Subaru za kilkaset tysięcy xd. Osobną kwestią jest fakt że ja obejrzałem sobie kilka wywiadów z Buddą, ale nie widzę w nim jakiegoś gościa co byłby jakimś guru wciskania kitu przez telefon. Racja, obecnie działa całkiem sprawnie, ale jak to się ma do sprzedaży jakichś umów przez telefon?

Ale mam pytanie, bo może jednak znacie takich ludzi, albo sami nimi byliście- czy kojarzycie kogoś kto pracował, albo sami pracowaliście w call center, w okolicach 2016 roku (to były czasy jeszcze śmieciówek xd) i zarabiali po 15 tysięcy złotych? Tak tylko przypomnę że średnia krajowa wtedy wynosiła jakieś 4300zł. No i fajnie jakby to dodatkowo była firma pokroju Orange, a nie jakieś garnki czy oszustwa dla emerytów z firmą zarejestrowaną na Cyprze.

#praca #pracbaza #zarobki #zarabianie #callcenter
  • 34
@michalxd21: mam znajomego który za czasów LO był mistrzem sprzedaży dosłownie i wciskania kitu w CC właśnie i były to lata 12/13. Natomiast gość nie miał żadnych skrupułów i wcisnąłby wszystko każdemu, potrafi urabiać ludzi i wciskać co popadnie.
Na tamte czasy wyciągał po 5/6k na łapę więc jestem w stanie uwierzyć że w takim 16 czy 17 roku można było i ponad dyche wyciągnąć.
@michalxd21: ja znam 2 osoby, ale ważne zastrzeżenie. To było scamerskie call center, gdzie miałeś płacone od sprzedaży trefnych usług (ubezpieczenia, zaproszenia na badania etc). Szło tam zarobić ponad 10k, ale płaciłeś za to swoją moralnością.
@depish: W moich czasach studenckich były te oferty akcji - ze sprzedawało sie pakiet za kilka koła - takie cc maklerskie, z tego były chore prowizje, bo opychano szajs po zawyżonych cenach.
Jeśli za sprzedaż garnków za 3k, masz 500 premii za komplet, to na 10k, wystarczy ze sprzedasz 20 kompletów w miesiącu. Już mniej nierealne, co?
Szczególnie ze garnki w produkcji i dojściu to 200-400 złoty, a reszta to marża.
  • 18
@HubertOlkowski: @breskali przesłuchałem jeszcze raz rozmowę jego i twierdzi że w 2016, jak miał 18 lat zarabiał do 10 tysięcy miesięcznie. Ok, popracował rok, powiedzmy że trochę zarobił. Ale w międzyczasie wciąż musiał się sam utrzymywać, co na pewno mu te 2-4 tysiące miesięcznie pochłaniało (bo twierdzi że nie miał dosłownie nikogo wtedy obok siebie, brat poszedł siedzieć, z matką brak kontaktu itp). Po odejściu z call center gdzie był na
@10kobla: to jak to działa z tym leasingiem? Ja jestem studenciakiem i pracowałem ale już nie pracuję w call center, wiec się nie dorobiłem, ale to można wziąć leasing na używane auto? Kojarzę tylko coś jak wykup leasingu czy auta poleasingowe. No i przede wszystkim, co to dodatkowo mówi o tym wszystkim, jakbyś mógł rozwinąć? Wyszukałem tylko jego rejestrację i widziałem komentarze że jakiś zidiociały dzieciak nim jeździ co wymusza zmianę
@michalxd21: Można wziąć w leasing używane auto, ale z tego co wiem, to są wymagania odnośnie przebiegu i wieku auta. Podałem Ci dane które umożliwiają sprawdzenie auta w historiapojazdu.gov.pl, musisz wpisać ostatnią rejestrację. Budda był posiadaczem Subaru w latach 2018-2020.
@michalxd21: Nie wiem. Kiedyś łatwiej było otrzymać leasing. Mogło być tak jak powiedział. Wziął w leasing, ale miał trudności ze spłatą. Nie wszystko co mówi trzeba uważać za kłamstwo.
@michalxd21: @10kobla kilka lat temu ponoć modne było branie samochodów w leasing z cashbackiem. Sprzedający dawał samochód w leasing a zamiast rabatu dawał leasingobiorcy cashback. Dzięki temu leasingobiorca mógł spokojnie opłacać przez kilka miesięcy leasing.
Samochody mogły być brane przez różne osoby i osoby te mogły wstawiać je do wypożyczalni, mogły też być rozbijane lub znikały w tajemniczych okolicznościach.
@michalxd21: Mnie bardziej ciekawi jak on był w stanie komukolwiek coś sprzedać w tym call center w UK skoro do tej pory po angielsku gada jak dziecko na poziomie 6 klasy podstawówki. Duka, stosuje polską składnie zdań tłumacząc słowa 1:1, nie potrafi stosować angielskich czasów, jak zapomni słowa to wtrąca #!$%@?ę albo polski odpowiednik danego słowa, nie zna takich podstaw jak neither, either also tylko używa too/not too. Przecież gdyby ktoś
2016-2017 rok czasu w call center.

2017 - zakup Subaru

2017- rozpoczęcie wypożyczania Subaru (tylko zaufanym kumplom)

2019 - Budda ma flotę aut sportowych, w tym Toyotę Suprę, Forda RS, Mercedesa A45 AMG, Ford Focus RS, Audi RS6 itd.


@michalxd21: mnie jeszcze zastanawia w jakich latach działała ich firma fotowoltaiczna i kiedy jego brat siedział?