Wpis z mikrobloga

@nonOfUsAreFree: Czasem warto wyjąć głowę spomiędzy klapek i spojrzeć z innej niż własna perspektywy. Pensje są problemem dla polskich oddziałów zachodnich korporacji produkcyjnych (automotive m.in.). Nie dlatego, że dyrektorzy nie chcą płacić ludziom, tylko zarządy/centrale nie przyjmują do wiadomości oczekiwań polskich pracowników. Oni mają alternatywę - przenieść produkcję do innych krajów. U nas alternatywnych miejsc pracy może być za mało. Jak to powiedział szef Stellantis na uruchomieniu produkcji w jednym z
  • Odpowiedz
@miku555: moja 3310 przegrała z iPhonem?
Ja wiem że kiedyś to był potentat i mógł walczyć z iPhonem ale przegrał.
Ale ona znikła zupełnie.
A przecież mogli być jak Xiaomi OnePlus czy inne realme
  • Odpowiedz
I dlatego właśnie powinniśmy rozwijać własny przemysł.


@wykopowicz71: jak polska firma zacznie mi płacić więcej i traktować lepiej niż amerykańska to się przeniosę do polskiej, póki co to Amerykanin mnie lepiej traktuje niż Polak
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1

@wykopowicz71: xD

Pamiętasz taką nokię i inne europejskie firmy?

Dlaczego przegrały z Xiaomi?

Bo były dużo droższe


xDD
Nie masz podstawowej wiedzy na temat tych firm.
Nokia z nikim nie przegrała. Ma się całkiem dobrze. Zlikwidowanie działu mobilnego Nokii i upadek owego miało wiele przyczyn, ale żadną z nich nie była ekspansja chińskich marek na rynku europejskim tylko szereg złych decyzji biznesowych m.in. stawianie na Symbiana czy współpracę z Microsoftem
  • Odpowiedz
@Myslovitz: To zabawne, ze pouczasz innych. Nokia miała doskonałę analizy rynkowe i wiedziała, że nie wygra w środowisku androida, bo tam zawsze azja będzie lepsza.
Postawili na 3 drogę, czyli Microsoft, ale umowa byłą taka, że w razie czego MS przejmuje straty. Doskonała umowa.
  • Odpowiedz
„Nie jesteśmy tutaj bo jesteście naszymi przyjaciółmi. Jesteśmy tu, bo macie dla nas zarabiać”.


@ciezki_przypadek: @brakloginuf @nonOfUsAreFree Powiedział to co każdy normalny człowiek wie od zawsze tak prosto w oczy? Niemożliwe. No tak po prostu działają firmy, tak działa kapitalizm czyli najlepszy system jaki mamy. Im niższej w tej piramidzie kapitalizmu się jest tym na więcej ludzi się pracuje, ale za to ma się mniejszą odpowiedzialność i wymagania.
Są tej na
  • Odpowiedz
@editores Zabawne to to, że bredzisz. Azja wtedy lepsza? W czasach początku Androida to chiński rynek telefonów nie istniał w Europie. Klepali średnio wykonane podróbki Nokii o nazwie NOKLA i inne #!$%@? średnio naśladujące serię biznesowa Nokii czyli e series.
Ekspansja chińskich smartfonów zaczęła się kilka lat później od produkcji chińskich smartfonów pod Brandy operatorskie w Europie i późniejszą ekspansją huaweia czy Xiaomi
  • Odpowiedz