Wpis z mikrobloga

Pytanie do rannych ptaszków, którzy wstają o godzinie 6, jak wy ludzie potraficie zasnąć tak wcześnie?

Próbuję się przestawić z 8-9 na 6 rano, lubię spać minimum 8h. No to licząc do 6 rano muszę iść do łóżka o 22 lub wcześniej.

O 21.30 na moim osiedlu to jeszcze psy szczekają, sąsiedzi rozmawiają, samochody podjeżdżają parkując, obok sąsiad ogląda film, dzieciaki jeszcze biegają piętro wyżej i ogólnie miasto jeszcze żyje xD

Wczoraj zasnąłem w słuchawkach nausznych z ANC i chyba tak będę robił, bo inaczej się nie da.

Podziwiam, naprawdę.

No i plan dnia też trzeba trochę poprzestawiać, bo jak przyjdę z siłki o 20 i zjem kolacje to potem nie zasną tak prędko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I jak często zdarza się Wam, że się plan wykrzaczy bo wyjdziecie gdzieś z kumplem albo po prostu późno skądś wrócicie i pójdziecie spać o północy, o 1?

Ja lubię regularne pory snu.

#sen #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #ranneptaszki
  • 8
@takiMirek29 nie wiem, po prostu się budzę i tyle, a o 21 zwykle już się czuję senna, ja potrafię usnąć przy świetle, muzyce, rozmowach, wydaje mi się wydaje że kwestia wychowania, bo u mnie w domu nigdy nie było że "inni mają być cicho bo idę spać" a koguty #!$%@?ły o 4 rano, a ja spałam dalej
ja potrafię usnąć przy świetle, muzyce, rozmowach


@Zoyav: To jest turbo niesamowite. Raczej nie wychowania tylko po prostu każdy człowiek jest inny i inaczej odbiera bodźce zewnętrzne.
@takiMirek29 nic trudnego, czasami mi się zdarza usnąć w trakcie oglądania czegoś na yt, ostatnio usnęłam ot tak se w ubraniu leżąc na łóżku około 19 i obudziłam się o 2:30
Pytanie do rannych ptaszków, którzy wstają o godzinie 6, jak wy ludzie potraficie zasnąć tak wcześnie?


@takiMirek29: tak wcześnie tzn jak? Normalnie idę spać o 23, 5 minut i śpię. Rano się budzę o 6 i gotowe.
@takiMirek29 aby się przestawić i zostać rannym ptaszkiem powinieneś rano zaraz po przebudzeniu wychodzić na dzienne światło i idealnie połączyć to z aktywnością fizyczną. Rytm dobowy głównie jest regulowany przez światło i aktywność fizyczną. Te dwie składowe powodują podwyższenie poziomu adrenaliny i kortyzolu potrzebnego do utrzymania czujności. Siłownię przesuń na wcześniejsze godziny. Wieczorem kiedy się wyciszasz powinieneś stopniowo przygaszać światło i unikać niebieskiego światła ekranów. Co do odgłosów otoczenia to można się