Wpis z mikrobloga

Bardzo wstydliwy temat: zaparzacze do herbaty. Doradźcie wykopki kochane, jaki jest najlepszy z Waszego doświadczenia. Ja wypraktykowałem szczypcowy, jak na załączonej grafice. Cenię go za praktyczność, bo gdy chcę zaparzyć tylko jedną szklankę lub wręcz filiżankę, to o wiele wygodniej go użyć niż np. całego czajniczka do parzenia herbaty. Być może są jednak jeszcze lepsze patenty? Wiem, że mamy tu koneserów a zarazem praktyków kulinarnych.
PS Wszelkiego rodzaju filtry papierowe odpadają, bo jaki jest sens ich używania, skoro istnieje herbata w torebkach (a nawet liściasta herbata w torebkach)? To nie wchodzi w grę.

#herbata #slowfood #jedzenie #gotowanie #gotujzwykopem
maneckiewicz - Bardzo wstydliwy temat: zaparzacze do herbaty. Doradźcie wykopki kocha...

źródło: Szczypce

Pobierz
  • 11
@maneckiewicz filtry papierowe maja sens, bo wiesz co do nich wsypujesz. gotowa herbata w torebkach jest zazwyczaj niskiej jakosci. taki zaparzacz szczypcowy nie pozwoli herbacie odpowiednio sie rozwinac. Najlepszy patent na male ilosci to jakis tea maker w stylu jak na obrazku nizej, ewentualnie jakies sitko wielkosci kubka ( ͡º ͜ʖ͡º) o wlasnie cos takiego jak kolega wyzej wrzucil
Samadam - @maneckiewicz filtry papierowe maja sens, bo wiesz co do nich wsypujesz. go...

źródło: temp_file36743744238945587

Pobierz
@maneckiewicz: ja najbardziej lubię tego ikeowego do parzenia jednego kubka. Wygodny do czyszczenia, dość pojemny, wiec herbata ma miejsce na rozwijanie się xD Świetna wielkość dziurek, przelatuje jedynie pył, ale woda bezproblemowo się porusza. Kupiłem kiedyś zaparzacz, który miał tak małe dziurki i było ich na tyle niewiele, że ta herbata nie chciała się parzyć xD
https://www.ikea.com/pl/pl/p/ljudloes-sitko-do-herbaty-stal-nierdz-80360239/
Fishuur - @maneckiewicz: ja najbardziej lubię tego ikeowego do parzenia jednego kubka...

źródło: ljudloes-sitko-do-herbaty-stal-nierdz__0900717_pe648486_s5

Pobierz