Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam obecną #pracait w której jestem #php developerem z #symfony - tyle że siedzę tutaj już ponad 2 lata, podwyżki od roku nie widziałem i nie zanosi się na to. Od listopada rozglądałem się za nową robotą i w końcu coś się udało znaleźć, z tym że propozycja nowego pracodawcy to projekt w pythonie i react - gdzie pythona kiedyś używałem, ale nie powiedziałbym że byłem zaawansowanym użytkownikiem a w reactcie to nic nigdy, javascript jedynie z doskoku doraźnie jak czegoś potrzebowałem to byłem w stanie wysmarować.

Niby z tym idzie podwyżka o jakieś 10% wynagrodzenia, a pracodawca ma świadomość moich braków, ale sam nie wiem co o tym myśleć. Cykam się że przez ten miesiąc - trzy okresu wdrożeniowego nie ogarnę tych technologii na tyle żeby móc dowozić taski sprawnie.

Co wy sądzicie o tym? Brać nie brać? Pewnie się zdecyduję, tylko po to żeby uciec od obecnego pracodawcy, ale czy ktoś z was podobnie przeskakiwał z technologii do nowej?

#pytanie #backend #developer



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 25
  • Odpowiedz
@programista15cm: aparat słuchowy chyba kolega potrzebuje.

Oczywiście oklepany wordpress - który stanowi tylko jakieś 50% internetu który znamy.
Sklep Castorama - magento - php
Sklep Apteline - magento - php
Etsy - php
MailChimp - php
slack - php
Wikipedia - php

same #!$%@? ...

jak przytoczę facebooka to pewnie zesrasz się na rzadko, ale HHVM jest tam obecny, więc php.

aaa no i jeszcze trivago, a jak trivago to #!$%@?
  • Odpowiedz
@Desseres: wiesz ile ton gowna (łajna) jest na swiecie, a ile ton zlota w magazynach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chlopie to co wymieniles to sa jakies gowno stronki (nie liczac fb). Jak to sie ma do przyszlosci branzy? Do oprogramowania na ktore ma zapotrzebowanie i jest sklonny rozwijac i becelowac wspolczesny biznes?

Ilosciowo zgoda, ale czy ilosc ma znaczenie?
  • Odpowiedz
@programista15cm: teraz nie wiem czy debila strugasz czy z piwnicy zapominasz wychodzić xD

Etsy $585 mln obrotu kwartalnie xDD gówno stronka xD

Wyznawcą jakiego master-języka jesteś? xD
bo mam wrażenie że największy projekt w jakim uczestniczyłeś to poranna dwójka ...
  • Odpowiedz
@Desseres: jestem senior data engineerem, ale ide teraz w certyfikaty ML i generative AI

Etsy $585 mln obrotu kwartalnie xDD gówno stronka xD


@Desseres: nie wiem czego nie zrozumiales, ja nawet nie wiedzialem o istnieniu takiego gowienka.

CHodzi ci o to ?
https://www.etsy.com/pl/?ref=lgo

to co to jest jak nie gowno stronka? o jakim ty obrocie mowisz? przeciez to nie ten szajs robi jakikolwiek obrot i jezeli juz mowa o jakims
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Serghio szukałem od końca listopada i w sumie dramat na rynku. Obecna propozycja trafiła do mnie całkiem przypadkiem - kiedyś złożyłem CV, jakoś dwa lata temu, na początku lutego przypomnieli sobie o mnie i zadzwonili że szukają do projektu. Projekt wymagał więcej lat doświadczenia niż posiadam. Jednocześnie miałem rozmowę techniczną i ogólną z członkiem zarządu i rekruterką.

Spodobałem się na tyle że zechcieli mnie - no ale
  • Odpowiedz
Oczywiście oklepany wordpress - który stanowi tylko jakieś 50% internetu który znamy.

Sklep Castorama - magento - php

Sklep Apteline - magento - php

Etsy - php

MailChimp - php

slack - php

Wikipedia - php


same #!$%@? ...


@Desseres: bo to rzeczy co powstały 15-20 lat temu i nie opłacało się i nadal nie opłaca się przepisać. Natomiast najważniejsze jest sprawdzenie co będzie potrzebne w przyszłości. Chociaż z 2 strony
  • Odpowiedz
@aso824: php jak kazdy inny tool ma swoje jakies zastosowanie, jak masz gowno startup i chcesz szybko i tanio prototypowac gownostronke to php jest idealne i phowcy sa tani. Zdaje sie przeciez facebook tak dokladnie zaczynal

Pytanie bylo o przyszlosc i zasadnosc uczenia sie tego, a takiej nie ma
  • Odpowiedz
@programista15cm: o, pierwsza połowa odpowiedzi mądrze, aż mnie zaskoczyłeś. Szkoda że w drugiej nie zauważasz że ludzie to powtarzają (śmierć PHPa) od... nawet nie wiem ilu lat, na pewno zanim w ogóle zaczynałem karierę to już słyszałem że PHP martwy bo RoR wchodzi ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Rozróżniłbym na pewno "pehape" w
  • Odpowiedz
@aso824: przejrzales mnie, mam nikla wiedze o php.

Ale czy to uroslo cos ponad jezyk skryptowy do klepania prostych stronek?

Czy to zostalo jezykiem programowania ogolnego przeznaczenia? Czy jakies dane (bigdata, obliczenia) sie procesuje w php?
Czy ma to jakies zastosowania do budowy systemow informatycznych?
  • Odpowiedz
@programista15cm: pierwsze pytanie - tak. Z dwóch największych frameworków to jest Symfony, któremu blisko do konkurencji np. Spring (przynajmniej ja robiąc w Javie EE czułem się prawie jak w domu), i Laravel, który przyjął filozofię RoR i służy do ekspresowego naklepania gunwostronki. Albo i - niestety - czegoś większego.

Kolejne pytania - oczywiście nie, ale są na tyle absurdalne że sporo języków w to wpada. Ale skoro napisałeś że ML to
  • Odpowiedz
pewnie Pythoniarz


@aso824: juz napisalem, jestem data engineerem, jak chodzi o same jezyki programowania to poza SQL w kilku dialektach glownie JAVA, python dorywczo do ETL i czasami obrobki danych tekstowych, C# znam bo znam.

podsumowując cały wątek że źle doradzasz OPowi mówiąc "nie ma sensu się uczyć". Jest sens, tylko trzeba iść zgodnie z nowinkami a nie stać w miejscu - i to dotyczy każdego stacku. W takim JSie można
  • Odpowiedz
@aso824: ale ja nie jestem javovcem, chociaz powoli zaczynam rozumiec, ze nie masz pojecia czym sie zajmuje data engineer, BI, DWH itd na czym polegaja inne dzialy inzynierii oprogramowania poza klepaniem stronek
  • Odpowiedz