Wpis z mikrobloga

Witam,

Dom parterowy bez poddasza użytkowego, piec gaz ziemny z zamknięta komorą. Rekuperacja w kotłowni, bez grawitacyjnej.

I teraz która opcja najlepsza, dla mnie jak i montera pieca?

1. Gotowy komin typu https://systemykominowe-rauch.pl/produkt/system-kominowy-rauch-turbo-stal-bez-wentylacji-o80-wysokosc-7m/

I monter ma gotowy komin, tylko nie wiem np. na jakiej wysokości zrobić otwór w kominie pod piec.

2. Wymurowac same pustaki keramzytowe i zostawić dla montera, żeby potem sam sobie wszystko zrobił. Mógłby wtedy wsadzić np rurkę koncentryczną, która według mnie będzie lepiej oddawała cieplo dla powietrza zasysanego do pieca. Ale byc może są to wartości marginalne i nie zawracać sobie tym głowy?

Najlepsza opcja to w ogóle nie robić komina i dać rurę przez ścianę ale musi być komin...

#budujzwykopem
#budowadomu
  • 11
Najlepsza opcja to w ogóle nie robić komina i dać rurę przez ścianę ale musi być komin...


@jabukasiga: dlaczego musi być komin, czyżby chodziło o dach?

Pytanie dodatkowe, skoro dom budujesz czyli jest nowy, masz pewnie podłogówkę, rozważ pozbycie się pieca gazowego i wsadzenie pompy ciepła. Drożej wcale nie wyjdzie a od 2040 i tak ten piec będziesz musiał wywalić.
Piec gazowy + ten komin plus montaż komina to masz kwotę
żona się uparła ze chce komin w razie jakby gazu brakło :D z tym nie wygrasz, dla świętego spokoju zrobię.


@jabukasiga: a jak prądu braknie to co zrobi? Jak masz podłogówkę to i tak nic nie zrobisz bez prądu bo musisz mieć pompki. Dodatkowo musisz mieć coś zgodnego z eco design. Kolejna sprawa, to jej pokaż papiery domu, tam masz pewnie utratę temperatury maks 1-2 stopnie na dobę. Ja tak czy