Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że pierwszy raz spróbowałem "paczkomatu" #dpd i było OK. Strasznie złe opinie miały w porównaniu do #paczkomaty #inpost #allegro czy #orlen, ale u mnie poszło bez zająknięcia. Sprawdziłem na jakimś kocu z JYSK (mieli tylko DPD w dostawie).
Nasrali tych automatów u mnie w okolicy co krok. Tak, są małe, tak, wymagają aplikacji co jest ich minusem, ale też przez to że nie mają ekranu, czy żadnego czytnika są bardziej "kompaktowe". Jak rozumiem łatwo je stawiać, bo nie wymagają podciągnięcia zasilania - jest w nich bateria co ma starczyć na ileś lat, no i wszystko oparte o Bluetooth (plus pewnie jakiś moduł GSM też w nich jest, bo choćby przekazywanie aktualizacji oprogramowania).
No i na plus ilość dni na odebranie (co będą pewnie cięli po spopularyzowaniu usługi), u mnie widziałem 5 dni, choć w internatach wydawało mi się, że widziałem 3 dni jak w Orlenie. W każdym razie jest to więcej niż Inpost (2 dni), no ale ja i pewnie większosć z was odbiera paczkę tego samego, lub kolejnego dnia.
Generalnie usługa OK, choć i tak #kurier do drzwi będę zamawiał dla rzeczy wartościowych i / lub ciężkich.
Jedyna obawa, że DPD zacznie się bawić w Pocztę Polską i już nawet nie próbować doręczać do mieszkań tylko bez pytania ładować w paczkomat, skoro już w aplikacji jestem jako użytkownik xD.

A wygląda to tak:
FrasierCrane - Powiem wam, że pierwszy raz spróbowałem "paczkomatu" #dpd i było OK. S...

źródło: Yolanda-and-Anders_20_dpd-scaled

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: a tak, to jest obiektywna wada, że nie da się kodu / numeru telfonu komuś dać, no ale to wynika z braku ekranu, czy nawet czytnika QR. Pełen minimalizm.
Może rejestracja szła wolno jak ludzie masowo się rejestrowali jak startowało, nie wiem, u mnie poszło OK.
Byłem gotów na problemy, bo np. paczkomat Orlenu obok mnie nie otwiera się zdalnie i za cholerę nie wiem dlaczego (ma wszystkie pozwolenia
  • Odpowiedz
  • 0
i inna sprawa, jeżeli to się zrobi popularne, to te maleństwa będą ciągle zapchane, ciekawe jaką mają politykę przekierowań (inpost teraz ma tak, ze jak w twoim paczkomacie nie ma miejsca, to dają w inny i jak nie odbierzesz to kolejnego dnia idzie do tego co miał być od początku)
  • Odpowiedz