Wpis z mikrobloga

@ElectroNICK: Teina napewno. W czarnej. Pij przed snem zieloną albo białą i problem zniknie. Bo czarna herbata pobudza. Słabo ale jednak. A o kofeinie w herbacie nic nie wiem(może jest).
  • Odpowiedz
@ElectroNICK
Ja #!$%@?, wiedziałem xD
XXI w., Wikipedia w kieszeni we wszystkich językach świata, sztuczna inteligencja w wyszukiwarce Google, dziesiątki filmów z pytaniem o kofeinę i teinę
...
HERBATA MA TEINE, A O KOFEINIE NIE WIEM

Pij se miętę, melisę, rumianek albo rooibosa
  • Odpowiedz
@ElectroNICK: Tak, w herbacie jest kofeina, małe ilości teobrominy i śladowe ilości teofiliny, jeśli już wymieniać wszystkie metyloksantyny.

Nazwa „teina” to relikt XIX wieku, nikt jej w nauce nie używa. Inna nazwa na dokładnie tę samą substancję. Może się mylić z teaniną, która jest aminokwasem charakterystycznym dla herbaty, poza nią w przyrodzie występującym tylko w Ilex Guayusa I podgrzybkach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Teina i kofeina to synonimy, to ta sama substancja. Różne nazwy pochodzą od źródła, z którego jest substancją uzyskiwana -kofeina z kawy a teina z herbaty
  • Odpowiedz
W herbacie masz tez garbniki ktore zmniejszaja poziom kofeiny, odpowiadaja za smak "siekiery" wiec paradoksalnie im mocniejsza herbata tym slabsza herbata.
Z rana lepiej pic słabsza bo ma wiecej kofeiny
  • Odpowiedz
Mozesz tez pic zieloną, zawiera teanine (nie teine) a ta z kolei jest nootropem, wprowadza mozg w fale alfa ktore sa typowe dla stanu relaksu i redukuje skutecznie objawy nadmiaru kofeiny, wiec jak z kawkami przesadzisz to mozna zapic zieloną i sie wyspisz normalnie
  • Odpowiedz
@Schizotypoidal: @KokiX rumianek i pokrzywa są moczopędne, lepiej ich nie pić przed snem bo się potem w środku nocy obudzisz bo ciśnie na lanie.

Jeszcze lipe z ziół można, ale chyba rooibos najlepiej no i białe i morwa.

A całkiem najlepiej to wodę.
  • Odpowiedz