Wpis z mikrobloga

Jako robak 7.5k zł netto miesięcznie nie stać mnie na żadne hobby.
Z zazdrością patrzę na właścicieli motocykli typu chopper (harley forty-eight też mógłby być), podziwiam kolekcjonerów fajnych samochodów (niekoniecznie ferrari, ale jakieś klasyki, dziwadła). A ja mam gówno bo co z takiej żałosnej pensji odłożyć? Zobaczcie na moje wydatki w tym miesiącu... dramat.

I ja jestem programistą z 8-letnim doświadczeniem (łącznie 12 lat doświadczenia zawodowego). Co się stało, co zrobiłem źle?
Jedyne co mnie ratuje to brak kredytu na mieszkanie (mam swoje kupione za odkładane przez 10 lat pieniądze). Jestem robakiem, jestem nikim. Zaprawdę powiadam Wam, jutro kupię piwo i je wypije, muszę się zresetować, mój mózg nie funkcjonuje najlepiej... Nie potrafię określić, w którym momencie swojego życia popełniłem błąd... konto na wykopie mam od prawie 15 lat i jeszcze wtedy, kiedy je zakładałem, myślałem że moje życie będzie inaczej wyglądać...

#gorzkiezale #praca #depresja #feels #pieniadze #oszczedzanie
CalibraTeam - Jako robak 7.5k zł netto miesięcznie nie stać mnie na żadne hobby. 
Z z...

źródło: wydatki

Pobierz
  • 11
sorry, ale jeśli jesteś seniorem programista z 8-letnim doświadczeniem i zarabiasz 7.5k netto to poszło coś grubo nie tak, bo powinieneś wyciągać co najmniej 4x tyle na B2B.


@Codon: właśnie nie wiem co i w którym momencie poszło nie tak... wiesz te umowy B2B to jednak nie jest umowa o pracę na czas nieokreślony, wystarczy, że klient znajdzie tańszego i jesteś bez roboty
No to w rok sobie odłożysz na fajnego klasyka i nadal dorzucisz sporo do oszczędności.


@kuraku: zatrzymałeś się w 2008 roku, jeżeli odkładałbym pół pensji przez rok to zaoszczędzę 45000 zł - jakiego klasyka za to kupie? Kiedy ostatnio sprawdzałeś ceny aut?