Wpis z mikrobloga

Rolnicy pierwszy raz od wielu lat protestują w słusznej sprawie, w interesie nas wszystkich, a spora część wykopków na nich pluje bo hurrr durr glosowali na PiS.

Może zacznijmy od początku.

Rolnicy za PiS też demonstrowali i nie jest prawdą jakoby tak nie było.

Zielonoładowe pomysły to zasługa naszych genialnych strategów w UE i tak to prawda PiS się na to zgodził, ale co z tego? Jeżeli pomysł jest zły to nieważne czy rządzi PO czy PiS to słusznym jest się temu głupiemu pomysłowi sprzeciwiać.

Ostatnia sprawa - eksport z Ukrainy. Po pierwsze rolnicy nie mają jak konkurować z Ukraińcami, bo ich normy są dużo mniej rygorystyczne jak unijne (tu akurat UE dostaje plus, bo dba oto, żeby nasi rolnicy nie karmili nas syfem), ale za to za pozwala, żeby bez ceł wjeżdżała dużo gorszej jakości żywność z Ukrainy, więc jak polscy i unijni rolnicy mają z nimi konkurować.

Swoją drogą bardzo mnie dziwi polityka UE. Ewidentnie dążą do tego, żeby zaciukac unijne rolnictwo. Ciekawy jestem jak wtedy będą wymagać spełniania norm i beda to kontrolowali w państwach trzecich.

#sejm #protest #rolnictwo #ekologia
  • 67
Rolnicy pierwszy raz od wielu lat protestują w słusznej sprawie, w interesie nas wszystkich, a spora część wykopków na nich pluje bo hurrr durr glosowali na PiS.


@Dawul: Gdyby nie #!$%@? akcji z Ukrainą i skupili się na zielonym ładzie to i ja bym popierał. W obecnej sytuacji uważam że protest zbytnio zdemonizował handel z Ukrainą. Gdzie co śmieszne import z Białorusi i Rosji im już nie przeszkadzał.
Twój wpis to same manipulacje i próby wybielania PiSu oraz ich żelaznego elektoratu

Zielonoładowe pomysły to zasługa naszych genialnych strategów w UE i tak to prawda PiS się na to zgodził, ale co z tego?


@Dawul: który unijny komisarz odpowiadał za zielony ład i z nadania jakiej partii jest Wojciechowski z PiSu?

Rolnicy za PiS też demonstrowali i nie jest prawdą jakoby tak nie było.


@Dawul: poproszę o poprzednie daty
  • 0
@szczoder_DDL: wiadomo, zielony ład, eksport z Ukrainy, już odeszły do lamusa, teraz krzyż najważniejsza sprawą.

@saib75 xD. Czy płaciliśmy za chlebek w Biedronce 15 zł przed otwarciem rynku UE dla Ukrainy?

@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota no i zgoda, też się cieszę że UE dociska ich w tym zakresie, ale nie cieszę się że UE nie przeszkadza świecące się jedzenie z Ukrainy. To kłamstwo. Rolnicy protestowali za rządowi PiS.

@masz_fajne_donice https://belsat.eu/pl/news/06-03-2024-dlaczego-rolnicy-nie-blokuja-granicy-z-bialorusia-i-ile-zboza-polska-kupuje-na-bialorusi

@Deska_o0

Twój wpis to
a spora część wykopków na nich pluje bo hurrr durr glosowali na PiS.


@Dawul: Nie. Większość wykopków się wku... że przez nich nie może dojechać do pracy/domu/szkoły. Jestem za ich postulatami, ale to nie ja jestem ich celem, a to ja obrywam. Mają polityków, urzędy... Wiadomo co robić.

Argument, że protestują blokując drogi, aby ludzie wiedzieli o proteście bądź przez to ich działanie ludzie wymuszali coś na władzy działa na mnie
  • 0
@MajoZZ: szkoda, że to jest jedyne rozwiązanie. Tak, to też mi się nie podoba, że blokują, ale zobacz były protesty za PiS (wtedy były blokady l, ale niewielkie), to wykopki twierdzą, że żadnych protestów nie było.
@Dawul: Nawet jeśli były co to zmienia? Tyle, że PiS nie miał 100% na wsiach, albo tyle, że ktoś się ogarnął po zagłosowaniu na nich. Fakt jest taki, że na wsiach PiS miał zdecydowaną przewagę (z tego co pamiętam). Poniekąd rozumiem tą logikę :)
  • 0
@MajoZZ: no ja średnio rozumiem te logikę, bo protesty były, a twierdzenie, że ich nie było jest najnormalniej w świecie kłamstwem.
@ChlopoRobotnik2137: ale #!$%@? lol gdyby nie to UE to teraz siedziałbyś w zasranym dołku jak na Ukrainie i miał takie zboże jak z Ukrainy ale od polskiego rolnika i byś wpierdałał spleśniałą kukurydzę codziennie