Wpis z mikrobloga

Studiuj informatykę.

Szukaj praktyk na wakacje.

Znajdujesz 3 zakłady z czego 2 pytają się czy dostaną kasę za praktykanta, a jeśli nie, to przyjmą pod warunkiem, że zapłacisz.

No ja rozumiem, że za naukę się płaci, ale cholera jasna, praktykant to darmowy stażysta, któremu zleca się jakieś zadania zależnie od jego możliwości. Mieć darmowego barana i go jeszcze strzyc? Ludzie, szanujcie się.
#januszebiznesu #studbaza #informatyka #programowanie #pracbaza
  • 8
@AntyspoIeczny: ale po co mają przyjmować praktykantów? ludzie w firmie siedzą na "ławce" bo nie ma dla nich projektów, a w razie czego mają od zaj*bania kandydatów z wieloletnim doświadczeniem na rynku. to jest dokładnie to samo co w adwokaturze jakiś czas temu - również było (być może nadal jest) tak dużo kandydatów, że trzeba było płacić, żeby zrobić praktyki.

dobrze w IT to już było - ta branża została zniszczona.
ly000 - @AntyspoIeczny: ale po co mają przyjmować praktykantów? ludzie w firmie siedz...

źródło: sw-jan-pawel-ii-a6c-656

Pobierz
@AntyspoIeczny: jak ja się cieszę że poszedłem do branży gdzie są wieczne braki i przez #!$%@? system pracy i #!$%@?, zacementowane place tylko nieliczni chcą w tym robić i są zdolni. A teraz nie muszę mieć takich problemów jak przesyt w tej branży. Jedyne co może ją zarżnąć to gdy rząd utnie dofinansowanie ale to nadal nie byłoby z dnia na dzień
problem nie tyczy się tylko branży IT

na innych kierunkach typu mechanika, energetyka j


@AntyspoIeczny: co? XD pół roku szukałem speca od PCB do zespołu, ludzi wymiotło bo wszyscy poszli w software. Zarobki mechaników/energo dogonily i przeganiają zarobki programistow i trudno sie dziwic. W moim otoczeniu znam typa ktory w wieku 45 lat poszedl na pythonowy bootcamp, idiota już 3 lata szuka roboty xD kolejny dzban skonczyl budowe maszyn na polibudzie,
co? XD pół roku szukałem speca od PCB do zespołu, ludzi wymiotło bo wszyscy poszli w software. Zarobki mechaników/energo dogonily i przeganiają zarobki programistow i trudno sie dziwic.


@A330: ciekawe, mój znajomy do dziś szuka roboty po mechanice i budowie maszyn, a ludzie na innych kierunkach narzekają, że ciężko znaleźć praktyki, bo janusze każą sobie płacić
@AntyspoIeczny: co się dziwisz jak dla większości ludzi jedyny pomysł na życie to PROGRAMISTA 50K MIESIĘCZNIE FULL REMOTE, przy tylu osobach zawsze znajdzie się jakiś jeleń który pójdzie na taki układ

informatyka to teraz trochę taki męski odpowiednik kosmetyczki/innej typiary od rzęs
zydzpasji - @AntyspoIeczny: co się dziwisz jak dla większości ludzi jedyny pomysł na ...

źródło: 8k1mdp

Pobierz