Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 0
@robertx: no właśnie tak sobie wychodzi, bo niby jest te 20k taniej, ale jak chcę moc 20kwh to nawet mam ofertę na dach solarny taniej. Plus gw u jednej firmy. A nie że zaraz trzeba dziurawić nowy dach co by panele wstawić
via Wykop
  • 0
@mirek63479: a z dachówkami nie jest tak, że każda jedna ma kabelek i potem pajęczyna jak w kartonie ze starymi lampkami choinkowymi. Szukanie awarii ponoć wygląda podobnie.... ;)
via Wykop
  • 0
@bialy100k: śledziłem ten wątek. Niby tu chodzi o to, że inne firmy poradziły sobie ogólnie lepiej z tym zagadnieniem, a Muskowe są po prostu za drogie. I sobie wymyślił wymówki
nawet mam ofertę na dach solarny taniej. Plus gw u jednej firmy. A nie że zaraz trzeba dziurawić nowy dach co by panele wstawić


@poco: ty, a poka od kogo ta oferta. Miałem robić wiatę zadaszoną panelami, ale może coś w tę stronę...
via Wykop
  • 0
@Qql3l3: to zostaje jeszcze i tak kwestia gwarancji jak coś nie pyknie - przerzucanie odpowiedzialności między dekarzem a firmy od paneli..
@poco: jest parę porównań na yt (https://m.youtube.com/watch?v=glgsGjvxvz8&pp=ygUOVGVzbGEgc29sYXIgdnM%3D
Kolory też już robią dowolne-[myroof.pl ]pewnie drożej.
Ja jak bym budował to zwykły dach, poczekał jak się będą te stawki godzinowe kształtować i czy w ogóle jest sens montażu( jaka wielkość, jaki kierunek Pd czy W-Z, czy z baterią itp
Robiłbym dużą wiatę solarną (spore uzyski z odbicia na panelach bi) a resztę na gruncie.
@poco: zbierałem info o tym, moim zdaniem wielkie G. Moduły mają gorszą sprawność niż te powszechnie dostępne na rynku. Cena natomiast też bardzo nie rynkowa ...