Wpis z mikrobloga

@i-marszi: Czyli uśredniając, te wielkie nie potrzebują wielkich ciągników? Co to #!$%@? za logika pokrętna xd

Jak jeszcze będziesz szukał, to weź mi jakieś sieczkarnie do zbioru zielonek i kombajny do buraków które ogarną wydajnie większe areały, produkcji POLSKIEJ podaj ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Czyli uśredniając, te wielkie nie potrzebują wielkich ciągników? Co to #!$%@? za logika pokrętna xd


@BomBom:
Nie #!$%@?! Uśredniając to, na jednego Jona powinno być dziewięć Ursusów! Statystykę na "kolegium tumanóm" miałeś?
@i-marszi: no niech zabiorą i stworzą konkurencyjny rynek ¯\(ツ)/¯ teraz dzięki sprowadzaniu towaru od "braci" ze wschodu nie ma szans konkurować. Dlaczego polski rolnik nie może używać niektórych oprysków bo są szkodliwe, a zboże pryskane tym samym zakazanym w UE opryskiem wjeżdża do UE i nikt nic z tym nie robi?
@BomBom:
A wiesz, jaka jest geneza zboża z Ukrainy? U nas zboża podrożały prawie trzykrotnie, minister doradzał, żeby nie sprzedawać, bo jeszcze będzie drożeć. I co zrobili nabywcy zboża? Otworzyli się na nowe rynki, chcieliście spekulować na żywności, gdzie olej, jaja, mąka, mleko podrożało przez waszą pazerność o 100% to teraz macie!
@i-marszi: Ja sprzedałem to co miałem po żniwach, z resztą zawsze tak robimy. Geneza zboża z ukrainy jest taka, że wielkie kombinaty które nie należą w pełni do ukrainy targają zboże pod pretekstem transportu do polski a nasze skupy to skupują - no bo czemu by nie, skoro sprzedadzą to dalej bez problemu do polskich przetwórni? Poniżej lista dla ciebie

Kernel (rejestracja Luksemburg ok. 360 tys. ha w rękach oligarchy A.