Wpis z mikrobloga

#programowanie #laravel #programowanie #dane #php #backend

Hej wszystkim, mam kolejną zagwozdkę:

Mam controller który zwraca listę zakupionych produktów. Chciałbym obok każdego produktu wyświetla ile pieniędzy pozostało w skarbonce po danym zakupie. Jak najlepiej do tego podejśc?

Dajmy na to na skarbonce jest 100zl:

Produkt - cena - pozostała kwota
Produkt A - 20zl - 80zl
Produkt B - 50zl - 30zl
Produkt C - 25 - 5
Produkt D - 5 - 0

Myślałem zrobić po froncie pętle która będzie obliczać i zwracać budżet choć może być problem jako że lista ma paginacje

Myślałem może zapisać to po backendzie, ale tutaj jest też inny problem, bo chciałbym obliczać po globalnej skarbonce i po "sub skarbonce", no i kolejna kwestia, że kwota skarbonki może się zmienić.

Jedyne co mi chodzi do głowy to pobranie wszystkich wyników, zrobienie pętli po backendzie i odesłanie już przygotowanych wyliczeń.
  • 3
  • Odpowiedz
@GreeenOne: po #!$%@? taka gówniana funkcjonalność? jak produkt bedzie drozszy niz skarbonka to minusy bedziesz klepał? a koszty dostawy? vat?
  • Odpowiedz
@GreeenOne: jasne, rób matematykę po stronie klienta. Jeszcze daj mu funkcję do samodzielnego ustalania wartości skarbonki żeby sam mógł sobie budżety klepać ... #!$%@? ... aż mną telepie ...

konto klienta i podpięte do niego saldo. Następnie robisz tabelę operacji na + salda i operacji na - salda. Przy każdej operacji informację ile na + lub na -, stan salda przed i stan salda po. Sortujesz operacje po dacie wykonania operacji
  • Odpowiedz
Powiedz, że to Ty wymyśliłeś, a nie klient? Albo chociaż że nie przyjąłeś jeszcze tego zlecenia od niego?

@GreeenOne To, ile kasy zostało w skarbonce normalnie robi się per zamówienie, a nie przelicza po każdym produkcie osobno. Plus takiej informacji raczej nie oblicza na liście zakupionych już produktów: takie coś oblicza się na poziomie koszyka, a potem trzyma się dane w jakiejś bazie dla wartości archiwalnych.
  • Odpowiedz