Wpis z mikrobloga

@Pudzianator321: pies z minusów:
- trzeba go wyprowadzać, żeby nie oszalał
- trzeba zbierać jego kupsztale do worka i nosić ze sobą, dopóki nie znajdziesz śmietnika
- trzeba go regularnie myć, żeby nie śmierdział
- trzeba mu zakładać kaganiec, żeby przechodni nie gryzł
  • Odpowiedz
@Pudzianator321: Jako legalny hodowca kotów i właściciel dwóch psów w przeszłości czuję się wystarczająco umocowany do udzielenia Ci rzetelnej odpowiedzi.

Odpowiadając na Twoje spostrzeżenia:
1, Kot nie ma na Ciebie #!$%@?. To prawda, że raczej nie da się zbytnio wyszkolić kota, nauczyć go komend ale na pewno nie jest tak, że kot ma w dupie swojego opiekuna. Właśnie tu jest ta różnica - Psa jesteś właścicielem, panem a kota opiekunem i to jest jak najbardziej spoko.
2. Kot zna swoje imię. Ba koty znają imiona innych kotów i wiedzą, kiedy to je się woła. Co ciekawe są koty bardzo przywiązane do opiekuna i nie reagują na wołanie innej osoby. Są też koty, które reagują na wołanie np. partnera opiekuna, tylko wtedy, gdy opiekuna nie ma obok. To są fantastyczne sytuacje. Oczywiście imienia trzeba kota najpierw nauczyć, bo sam się nie domyśli.
3. Raczej nie. Koty nie są agresywne z natury, szczególnie wobec człowieka, szczególnie wobec opiekuna. Moje zdały nawet test "na trupa". Obaliłem się przy nich teatralnie i udawałem martwego - były przy mnie 2 z 4 kotów. Obydwa weszły na schody i zaczęły nawoływać. Najpierw przyszły pozostałe 4 ale te dalej miauczały aż nie zeszła moja żona. Także koty to nie są #!$%@?. Pies oczywiście też zwróci na Ciebie uwagę w
  • Odpowiedz
- wali z kuwety jak się jej nie czyści,

- kwiaty i roślinki bardzo kotki interesują,

- kanapa to świetny drapak

+ są koty które aportuje i reagują na imię

1.tak
2.przewaznie nie, ale trzeba sie pozbyć trujących kwiatów
  • Odpowiedz
@Pudzianator321:

Kot z minusów:

- ma na Ciebie #!$%@? - nie prawda, przyzwyczajają się tak samo do człowieka, tylko nie pozwalają zrobić z siebie szmaty jak kundle

- nie zna nawet swojego imienia - bardzo dobrze znają ale mają #!$%@? że czegoś tam sobie życzysz bo nie pozwalają zrobić z siebie szmaty jak kundle

- mógłby zeżreć człowieka jak śpi - co najwyżej może przyjść, położyć się na poduszce
  • Odpowiedz
- trzeba go regularnie myć, żeby nie śmierdział


@Pandillero: Nie miałam nigdy kota, ale ja to bym go jednak myła. Pościeli też nie pierzesz, bo w domu się nie pobrudzi?
  • Odpowiedz
ale ja to bym go jednak myła.


@not_me: kota kąpie się tylko, jak ma problem z grzybicą albo jakimiś pasożytami. A poza tym to

Cats are known for their meticulous grooming habits, spending a significant portion of their day cleaning themselves. This behavior is not only for aesthetic purposes but also plays a crucial role in maintaining their health. Cats use their rough tongues to lick their fur, removing dirt, debris, and parasites. Additionally, they are known to groom each other in social settings, reinforcing bonds within their social groups. In comparison, humans have different hygiene practices. While humans do not groom themselves in the same manner as cats, they have developed various hygiene routines to maintain cleanliness. These routines include bathing, brushing teeth, washing hands, and wearing clean clothes. Humans also have access to products such as soaps, shampoos, and toothpaste to aid in their hygiene practices. When comparing the hygiene of cats and humans, it is essential to consider the different biological and environmental factors that influence their cleanliness. Cats have self-cleaning mechanisms that are highly effective in removing dirt and parasites from their fur. However, they are also exposed to outdoor environments where they may come into contact with bacteria and other contaminants. On the other hand, humans have developed sophisticated hygiene practices that involve regular bathing and cleaning to remove dirt and bacteria from their bodies. While humans may not groom themselves as extensively as cats, their hygiene practices are designed to prevent the spread of diseases and maintain overall health. In conclusion, both cats and humans have their own unique hygiene practices that are tailored to their specific biological and environmental needs. While cats may have a more instinctual grooming behavior, humans have developed advanced hygiene routines to ensure cleanliness and prevent the spread of diseases. Ultimately, the effectiveness of hygiene practices in cats and humans depends on their respective biological makeup and environmental
  • Odpowiedz
@Pudzianator321: koty reagują na swoje imię i wbrew powszechnemu przekonaniu są przywiązane do właścicieli (jest mnóstwo eksperymentów, w których na przykład koty wybierają w zdecydowanej większości właściciela a nie jedzenie). Po prostu przez lata psy i koty miały inne funkcje i relacje z człowiekiem. Pies ewolucyjnie nauczył się wykonywania pracy i poleceń dla człowieka w zamian za wikt i opierunek, za to koty były bardziej tolerowane jako symbioza - ja
  • Odpowiedz