Wpis z mikrobloga

@Pudzianator321: pies z minusów:
- trzeba go wyprowadzać, żeby nie oszalał
- trzeba zbierać jego kupsztale do worka i nosić ze sobą, dopóki nie znajdziesz śmietnika
- trzeba go regularnie myć, żeby nie śmierdział
- trzeba mu zakładać kaganiec, żeby przechodni nie gryzł
  • Odpowiedz
@Pudzianator321: Pies z minusów:

- wychodzenie w pogodę i pogodę, gdy Ci się chce i nie chce, gdy jest piąta rano i 10 wieczorem
- #!$%@? sąsiadów swoim szczekaniem

Kot z plusów:

- jak się zesra to we właściwym miejscu i jeszcze prawidłowo zakopie
- sam sobie znajdzie zajęcie, gdy Ty jesteś zmęczony lub po prostu masz inne zajęcia
  • Odpowiedz
@Pudzianator321: Jako legalny hodowca kotów i właściciel dwóch psów w przeszłości czuję się wystarczająco umocowany do udzielenia Ci rzetelnej odpowiedzi.

Odpowiadając na Twoje spostrzeżenia:
1, Kot nie ma na Ciebie #!$%@?. To prawda, że raczej nie da się zbytnio wyszkolić kota, nauczyć go komend ale na pewno nie jest tak, że kot ma w dupie swojego opiekuna. Właśnie tu jest ta różnica - Psa jesteś właścicielem, panem a kota opiekunem i
  • Odpowiedz
- wali z kuwety jak się jej nie czyści,

- kwiaty i roślinki bardzo kotki interesują,

- kanapa to świetny drapak

+ są koty które aportuje i reagują na imię

1.tak
2.przewaznie nie, ale trzeba sie pozbyć trujących kwiatów
3.nie jeśli jest odpowiednia ilość drapakow w domu
4.tak, są rasy z psim charakterem,
  • Odpowiedz
@Pudzianator321:

Kot z minusów:

- ma na Ciebie #!$%@? - nie prawda, przyzwyczajają się tak samo do człowieka, tylko nie pozwalają zrobić z siebie szmaty jak kundle

- nie zna nawet swojego imienia - bardzo dobrze znają ale mają #!$%@? że czegoś tam sobie życzysz bo nie pozwalają zrobić z siebie szmaty jak kundle

- mógłby zeżreć człowieka jak śpi - co najwyżej może przyjść, położyć się na poduszce i mruczeć.
  • Odpowiedz
- trzeba go regularnie myć, żeby nie śmierdział


@Pandillero: Nie miałam nigdy kota, ale ja to bym go jednak myła. Pościeli też nie pierzesz, bo w domu się nie pobrudzi?
  • Odpowiedz
ale ja to bym go jednak myła.


@not_me: kota kąpie się tylko, jak ma problem z grzybicą albo jakimiś pasożytami. A poza tym to

Cats are known for their meticulous grooming habits, spending a significant portion of their day cleaning themselves. This behavior is not only for aesthetic purposes but also plays a crucial role in maintaining their health. Cats use their rough tongues to lick their fur, removing dirt, debris,
  • Odpowiedz
@Pudzianator321: koty reagują na swoje imię i wbrew powszechnemu przekonaniu są przywiązane do właścicieli (jest mnóstwo eksperymentów, w których na przykład koty wybierają w zdecydowanej większości właściciela a nie jedzenie). Po prostu przez lata psy i koty miały inne funkcje i relacje z człowiekiem. Pies ewolucyjnie nauczył się wykonywania pracy i poleceń dla człowieka w zamian za wikt i opierunek, za to koty były bardziej tolerowane jako symbioza - ja Ci
  • Odpowiedz