Wpis z mikrobloga

Kiedy czytałam książkę "Kwiat Pustyni" pomyślałam, że mamy szczęście żyć w cywilizowanej Europie, że barbarzyńskie obrzędy obrzezania kobiet nas nie dotyczą. Tymczasem co dziś czytam? Aż 12 do 27% dziewczynek w cywilizowanych krajach Europy jest zagrożonych obrzezaniem!!! I to od 2 pokolenia imigrantów!

Tak się kończy lewacki szacunek do innej kultury.

Poniżej fragmenty książki "Kwiat Pustyni" z opisem obrzezania z perspektywy 5 letniego dziecka, któremu to zrobiono.

#pieklokobiet #obrzezanie #muzulmanie #imigranci #bekazlewactwa #bekazpodludzi #truestory
WielkiNos - Kiedy czytałam książkę "Kwiat Pustyni" pomyślałam, że mamy szczęście żyć ...

źródło: temp_file4742609338008388311

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • 45
a chłopcy to już dla ciebie nie istnieją a których się obrzeza?


@TakiSobieLoginWykopowy: ale gwoli ścisłości, to męskie obrzezanie to wycięcie kawałka skóry, a kobietom wycinają wargi sromowe, łechtaczkę, wszystko zaszywają "na ciasno" jakimiś parchatymi nićmi i nie ruszają tego, aż dziewczyna nie wyjdzie za mąż.

Gdzie tu porównanie jednego do drugiego?
Tutaj naprawdę rozsądnym porównaniem byłoby naprawdę ucięcie żołądzia prącia ()

A zarówno w tym opisie
  • Odpowiedz
@WielkiNos oglądałam tylko film, pamietam do dzis. Jestem zdania, ze ciapakowi, czarnuchow i innych kolorowych nie powinno sie wpuszczac za bariery kraju, co najwyzej matki z dziecmi. Kobiety w krajach trzeciego swiata potrzebują rownouprawnienia, a nie te wojenki w PL czy Ameryce czy reszcie rozwinietej/rozwijajacej sie Europy gdzie kobieta ma takie same prawa jak mezczyzna. Chore zwyczaje chorych ludzi.
  • Odpowiedz
  • 33
ciekawe, że się utożsamiasz z ofiarą tylko dlatego, że jest kobietą.


@TakiSobieLoginWykopowy: z nikim się nie utożsamiam, tylko widzę potężną krzywdę wyrządzoną drugiemu człowiekowi - nieodwracalną i na całe życie.

Nie ma to znaczenia, że chodzi o kobietę, bo tak samo #!$%@? byłem, kiedy mama mi opowiadała o sytuacji na porodówce (kiedy urodził sie mój brat) - chłopiec urodzony tego samego dnia, ale leżący obok, podczas pobytu w szpitalu stracił stopę,
  • Odpowiedz
@WielkiNos:

Tak się kończy lewacki szacunek do innej kultury


Tak się kończy prawacki szacunek do obrzędów religijnych i innych konserwatywnych wartości.
  • Odpowiedz
@siepan: Już wyżej wspominali że obrzezanie mężczyzn nie jest porównywalne z obrzezaniem kobiet.
Obrzezanie mężczyzn ma swego rodzaju benefity, jest zdecydowanie mniej kontrowersyjne i poza komplikacjami samego zabiegu nie ma minusów (wg. WHO).
Sytuacja jest zupełnie odwrotna w przypadku kobiet - brak zalet, same wady. To już nie zabieg tylko okaleczanie.
  • Odpowiedz
Aż 12 do 27% dziewczynek w cywilizowanych krajach Europy jest zagrożonych obrzezaniem!!! I to od 2 pokolenia imigrantów!


@WielkiNos: a kto te zabiegi wykonuje? Namierzyć i deportować, na czole wypalić piętno by wiadomo kto jest takim oszołomem
  • Odpowiedz
obrzezanie mężczyzn nie jest porównywalne z obrzezaniem kobiet

brak zalet, same wady


@Pomnik_czynu_Medycznego: nie ma tak, że jednych wolno a innych nie. Tylko całkowity zakaz okaleczania dzieci.

Obrzezane kobiety jednak obrzezają swoje córki, czyli najwyraźniej po latach dochodzą do wniosku że benefity są.
  • Odpowiedz