Wpis z mikrobloga

ciekawe, czy „prawak” z Konfy da ludziom zarobić, czy może wyrucha ich tak, jak były poseł PO Palikot, wyruchal uśmiechniętych fajnopolaków


@maniek74: obawiam się, że ten zły prawak da, niestety ( ͡~ ͜ʖ ͡°), zarobić tym głupim prawackim szurom. Nie to co oświecony i nowoczesny Palikot. xDDD
óżnica między Palikotem a Mentzenem jest taka, że ten pierwszy miał marzenia, a ten drugi ma działający biznes.


Jak w ogóle można to do siebie porównywać XD


@olcayn: nie, nie można tego do siebie porównywać. I nie, nie były to marzenia, a złudzenia, jeśli nie zaplanowany z góry wałek. No ktoś te miliony przytulił, nie rozpłynęły się w powietrzu.
Palikota #!$%@? GPW i go zablokowali. Dlatego jest problem. I najprawdopodobniej też był podsłuchiwany przez Pegasusa.


@innv: nie znam sprawy oprócz tego, że tysiące ludzi miało pieniądze, a teraz ich już nie ma. Ktoś musiał przytulić te miliony. ()
@Przypadkowy: Nigdy nie brałem udziału w IPO, raczej to co w obrocie.
Jak to działa? Inwestuje 50 tys, za 10 dni koniec zapisów. Kiedy termin podania jaka jest redukcja i kto ile akcji otrzyma, a następnie zwrot pozostałych środków?
Bo samo wejście to chyba nie wcześniej już wakacje 2024? Chcę wiedzieć na ile będę miał zamrożone środki, które będą do zwrotu po redukcji.
@j__b: na zwrot pieniędzy po redukcji mają bodajże 7 dni. Zapisy trwają do momentu, aż nie wyczerpie się pula. Nie ma gwarancji, że akcje zostaną dopuszczone na NewConnect. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jest duże prawdopodobieństwo, że zostaną - czyli jakoś w lecie.
@Przypadkowy: A jak nie zostaną dopuszczone to w sumie zostajemy z kwitami i możemy się między sobą wymieniać, albo czekać aż Metzen odkupi? Czy on chciał wejść na NC, albo wcale i pełny zwrot?
@j__b: jak nie zostaną dopuszczone na NC, to zostaniemy dumnymi posiadaczami akcji Mentzen S.A. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie przejmuję się tym bardzo, bo ja inwestuję w te akcje długoterminowo.
@innv: Erdolisz jak potłuczony, młodzieńcze. Pegasus miał ścigać terrorystów i poważnych przestępców, a nie polityków opozycji. A @Przypadkowy i inni swoje przypuszczenia nie opierają na Pegasusie. Pegasus nie miał z Palikotem nic wspólnego. Wszystko ci się już pomieszało tam na strychu. xDDD
Chcę wiedzieć na ile będę miał zamrożone środki, które będą do zwrotu po redukcji.


@j__b: różne IPO maja różne zapisy
Tu jest zapis, ze jesli zapis będzie obejmował 3x więcej chetnych niż jest akcji to zakończą wcześniej. Tym samym nie bedzie absurdalnej sytuacji kiedy to ładowali ludzie np. 10k w IPO a redukcja była 90% i do czasu rozliczenia mieli zamrozone środki a tak wlasciwie to nie wiedzieli czy kupią 50%