Wpis z mikrobloga

Czy ktoś się orientuje czy lekarz może wystawić zwolnienie "w przód"? Mam skierowanie na rehabilitacje, już się umówiłem i termin mam 2-15 kwietnia. Rehabilitacje mam w godzinach pracy, ale nie mam wystawionego jeszcze l4. Czy mogę to załatwić już wcześniej, czy może dopiero pod koniec marca?

#l4 #zdrowie #kiciochpyta #medycyna #pracbaza
  • 13
  • Odpowiedz
@Danzuo legalnie to dopiero w dniu rozpoczecia niezdolności do pracy wystawiają plus dwa dni w tył. Teraz to Ci zaden nie wypisze 3 tygodnie do przodu zwolnienia
  • Odpowiedz
@Danzuo: To zależy, teoretycznie na rehabilitację zwolnienie nie należy się wcale, zwolnienie jest tylko na objawy powodujące niezdolność. Czyli jak normalnie pracujesz a masz rehabilitację bo cię czasem kręgosłup pobolewa to nie należy się wcale.
  • Odpowiedz
  • 0
@dr_Batman: Mam zerwane więzadła przednie w kolanie i na to jest rehabilitacja, muszę ją odbyć jak najszybciej, dlatego musiałem wziąć terminy, które są w trakcie mojej pracy. Lekarz mimo to może mi nie dać zwolnienia?
  • Odpowiedz
  • 0
@Wjolka: Co oznacza "dopuszczony przez medycynę pracy"? Miałem już wystawione dwa razy zwolnienie ze względu na to zerwane więzadło - raz na półtorej tygodnia (więcej nie chciałem), a później na dwa tygodnie jak poszedłem na wizytę kontrolną i się okazało, że dalej jest lipa i będą potrzebne rehabilitacje. Mam jeszcze do odbycia 10 rehabilitacji i myślałem, że ze względu na to, że jest to dosyć poważna przypadłość, uniemożliwiająca mi normalne poruszanie
  • Odpowiedz
  • 0
@Wjolka: Znaczy to jest tak:

- pod koniec stycznia poszedłem do ortopedy, bo nie mogłem zginać kolana, lekarz przepisał mi l4 na półtorej tygodnia, jednocześnie zlecił rezonans magnetyczny. Z wyników rezonansu wyszło, że mam zerwane więzadła przednie, lekarz kazał chodzić w ortezie i o kulach i przyjść na kontrole

- na ową kontrole poszedłem dopiero około miesiąc po wynikach rezonansu. Okazało się, że przez ten miesiąc nic się praktycznie nie polepszyło,
  • Odpowiedz
@Danzuo: Tak działa ten system, albo nie wracasz do pracy i rehabilitujesz się do oporu na zwolnieniu, albo musi być pogorszenie powodujące ponowną niezdolność do pracy. Takie same głupie zasady jak mas sraczkę, nie idziesz do roboty, wizyta u lekarza po L4 dopiero następnego dnia to nawet jak się poczujesz lepiej to nie możesz iść do pracy bo lekarz nie może wystawić zwolnienia za wczoraj jak już się poszło do pracy
  • Odpowiedz