Wpis z mikrobloga

Wykopki potrzebuje porady prawnej, aktualnie mieszkam w UK, i chce poślubić moją narzeczoną która jest z Indii i aktualnie od tego miesiąca przebywa w Indiach, ona była wcześniej żonata i ma 6 letniego syna, jej małżeństwo nie było potwierdzenie przez żaden urząd w Indiach to było jakieś rytualnie małżeństwo na wiosce i nie ma na nie żadnych papierów oprócz tego że zmieniła sobie nazwisko w paszporcie na nazwisko męża, potrzebowała tego żeby dostać tutaj wizę ponieważ jej eksmąż miał sponsorship visa, ona ma na dniach zmienić nazwiska w paszporcie, jej dependent wiza wygasła w tym miesiącu, moje pytanie jest takie, jaki jest najszybszy sposób żeby ściągnąć ją tutaj do UK spowrotem?

#uk #prawnik #prawo
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karol_ud: raczej uk wie na pewno, ze byla zonata/jest jesli skladala juz jakies papiery o wize i musiala podac poprzednie nazwisko i powod zmiany nazwiska, ja jestem filipinka i z mezem Polakiem mieszkamy w uk i wiem o co pytaja, itd.
nie wiem jak to z obywatelka indii ale szykuj sie na spouse visa i ogromny koszt + troche to potrwa
  • Odpowiedz
  • 0
@jestemmilaosoba: Mam pre-settled status, w tym roku będę miał settled, właśnie każdy doradza mi żeby starać się o spouse visa, ona była tutaj dwa lata na dependent visa z jej eksmężem, później zrobiła separację, w dokumentach miała jego nazwisko, paszport wyrobiła sobie zaraz przed przylotem do uk
  • Odpowiedz
@karol_ud: no to jak bedziesz chcial spouse vise to bedziesz musial udowodnic, ze wzieli rozwod jesli juz oswiadczyla, ze byla/jest zonata do tej dependent visa, bo jak sa w separacji to odrzuca ci aplikacje o wize i tylko zmarnujesz kase, a to duzo pieniedzy. Nasz slub byl na Filipinach. Mialam working visa w UK, ale przez covid musialam wrocic na Filipiny i jedyna opcja powrotu do UK byl slub.

Pamietaj,
  • Odpowiedz