Wpis z mikrobloga

Jakie wady ma samochód na gaz (z fabryczną instalacją) w stosunku do samochodu na benzynę? Większość jak myśli o gazie to myśli o tańszej jeździe, ale czym to jest okupione, poza kosztem instalacji?

#samochody #motoryzacja
  • 16
Ale tak poważnie to LPG się długo tankuje w porównaniu do ropy na stanowisku tir ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja i tak mam 69l netto i na trochę starcza, ale gdybym miał wymieniać wady to to jest jedyna
@programista15cm: Ja nie wnikam. Wiem, że lpg nie jest montowane w autach nowych i teraz to już głównie gruzy i dacie na nim jeźdżą. Utrzymanie takiej instalacji w starym aucie tez jest problematyczne. Na pewno jakbym kupował mustanga GT to na bank by gaz wjechał (chyba że są jakieś problemy), ale w dzisiejszych turbobenzynach to szkoda zachodu
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Goglez: Dla mnie jedyny minus gazu to zasięg. na mieście ze 260-270km na trasie 330-350km. Na mieście to tam nie przeszkadza ale jechać w trasę to jest różnica gdzie np dieslem zatankujesz się raz na powrocie, a gazem 4 razy z szukaniem na mapie stacji wcześniej aby tez znaleźć jakąś jak się gaz będzie kończył, aby jak najmniej razy musieć tankować.

Reszty dodatkowych opłat to się imho nie bierze pod uwagę
jak ktoś kupuje auto z LPG, a bez hydraulicznej kompensacji luzu zaworowego, to cóż... XD


@programista15cm: jemu raczej chodziło o złe ustawienie gazu, niż źle ustawione luzy jak ktoś nie ma hydro.
Jak będzie za ubogo to może narobić szkody, a nazwijmy to kultura ustawienia gazu w Polsce to raczej leży. Zwłaszcza że warunki są zmienne i według mnie jedyna opcja to autoadaptacja. sprawdza się to znacznie lepiej niż się spodziewałem.
@Goglez: a jeszcze jedna rzecz, można ciut częściej wymieniać olej w samochodzie bo gaz ma więcej siarki, 25-30mg w praktyce. norma jest do 30mg. Podczas przy 95tce z reguly jest okolo 7mg, a 98 do 3mg. (normy do 10mg)

Ale jaki to ma dokladnie wpływ to trzeba by zrobić badania. Tak to bardziej profilaktyczna porada bo jest jej więcej, ale ile musi być więcej i jak ucina to żywotność to zagadka,
@Goglez: Dla mnie jedyny minus gazu to zasięg. na mieście ze 260-270km na trasie 330-350km.


@r5678: u mnie też tak wychodzi mimo 69l netto butli w kole bagażnika (podloga rowno). Tyle, że 3.0 silnik R6 więc po prostu dużo pali jak się szybko jezdzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do ustawiania to ja chyba mam auto adaptacje, bo co roku na przeglądzie gazu i wymianie filtrów
@programista15cm: To tylko kolejny powód dla którego nie ma LPG w nowych autach. Nie wyobrażam sobie wysterować dobrze silnika z tymi wszystkimi eko filtrami i zaawansowaną eko optymalizacją
@Goglez: jedyne co mi doskwiera to zajęte miejsce koła zapasowego w bagażniku.
Warto też wiedzieć o pewnej wadzie formalnej - jak kupisz auto z fabrycznym LPG to przeglądy okresowy trzeba robić co roku już od dnia wyjazdu z salonu. Nie ma ulgi która ma zastosowanie dla nowych aut z przeglądami: 3 - 2 - 1.

Nie do końca zgodzę się w kwestii zasięgu, bo i owszem - na samym LPG w