Wpis z mikrobloga

W Polsce nie da się kupić po ludzku samochodu używanego.

Jedyne wymagania jakie mam to takie, że samochód nie może być świeżo sprowadzony i ma być od osoby prywatnej.
Tymczasem 90% ogłoszeń to komisy, które sprowadziły złoma i go przypudrowały do sprzedaży, "osoby prywatne" - zwykłe handlarzyny, działają pod przykrywką "osoby prywatnej" ale prowadzą komis - proponują "umowę na niemca", mają pod domem kilka samochodów na handel a ten, który akurat ja mam kupić był dla żony, ale nagle się rozmyśliła ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Trafiłem tylko na jedną osobę prywatną, ale miała cenę za auto zawyżoną praktycznie x2.

#samochody #motoryzacja #gorzkiezale
  • 14
@CalibraTeam: dziwisz się to jest w tej chwili złoty biznes

używany 15 letni passat w Niemczech to koszt około 1 500 Euro, lekko przypudrujesz i w Polsce taki chodzi po 20 000 zł

w tej chwili ze względu na różnice w cenach kosi się porządny hajs na takiej zabawie
zwykłe handlarzyny, działają pod przykrywką "osoby prywatnej"


@CalibraTeam: Ziomek, to jeszcze nic. Proponuję sprawdzić ilu z tych ''handlarzyków'' prowadzi działalność gospodarczą w ramach której sprzedają samochody legalnie oraz odprowadzając podatki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ona miała adekwatną cenę z tego co piszesz, tylko ty szukasz perełki w cenie ulepa.


@RobinSchudl: Niekoniecznie @steppenwolf12 ma rację. Stosunkowo niedawno nawet Michu z MK4 nagrał film o tym fakcie, to co obecnie handlarze i osoby prywatne robią z cenami aut w Polsce próbując się nachapać jest nieporozumieniem jednym wielkim. Oczywiście nawet na wykopie już niektóre handlarzyki się odpalają twierdząc, że taniej się nie da kłócąc się uparcie z innymi
Cztero0404 - > ona miała adekwatną cenę z tego co piszesz, tylko ty szukasz perełki w...
@Cztero0404: weź pod uwagę, że sprowadzając auta do PL płacisz akcyzę. Co nie zmienia faktu, że faktycznie ludziom #!$%@?ło z cenami aut. A po za tym, tam jest jedną sztuką za 1.5k euro z przebiegiem 600k XD Najtaniej 2.5k a u nas cltakie chodzą po 8k.
@GeDox: oczywiście trochę przerysowałem

generalnie oglądałem filmik "miłośnicy czterech kółek" na youtube, tytuł coś, że teraz nie opłaca się kupować samochodu, tam masz wytłumaczony mechanizm jak handlarze na tym zarabiają
@GeDox: Oczywiście, że tak. Masz tutaj całkowitą rację sprowadzając samochód do polski musisz opłacić także akcyzę co próbuje być używane jako argument przez wszelkiej maści różnych handlarzy, aleee jest jeden zajebisty problem, a mianowicie nawet po opłaceniu tej akcyzy duża część samochodów dalej wychodzi taniej. O ile kogoś kto nie miał sam z tym styczności i nigdy nie był w Niemczech po samochód można nabrać tak ja nie jestem taką osobą,
@CalibraTeam: jak wiesz jakie auto chcesz kupić, to dołącz do grup na fb typu "vw passat fanclub", na takich co jakiś czas pojawiają się oferty zanim ktoś wystawi na otomoto, masz pewność że jest od osoby prywatnej plus siedzą tam fanatycy danej marki to większa szansa że będzie zadbane