Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie zastanawia jak stosunkowo głupi i tępi ludzie robią interesy i zarabiają na tym duże pieniądze. Na przykładzie janusza od #giftpol. Jak tylko wybuchła afera, to wystarczyło zrobić typowy damage control i przeprosić tę kobietę oraz zaproponować jakąś drobną rekompensatę. Byłoby po sprawie. Ale nie, wielki janusz nie ogarnął tego swoim ptasim móżdżkiem i postanowił dolać oliwy do ognia serią wpisów o potencjalnych pozwach i innych takich... Jak to jest mozliwe, że tacy ludzie są w stanie zarządzać dobrze prosperującymi firmami i zarabiać kase jaka ludziom na etacie się tylko śni? Przecież oni ledwo ogarniają rzeczywistość i co się wokół nich dzieje. Te całe pieniądze to chyba naprawdę leżą na ziemi i po prostu trzeba się po nie schylić i nie oglądać się na nikogo tylko przeć pod prąd jak wół bez żadnego pomyślunku.

#afera #giftpol #januszebiznesu #januszex #pracbaza
  • 26
@PierdekAlonso: Pieniądze leżą na ziemi o ile wcześniej miałeś plecy w postaci starych, którzy mogą stanowić zaplecze finansowe dla Ciebie i Twojego podejmowania ryzyka, tl;dr po prostu pożyczą Ci hajs na rozruch albo spłacą Twoje długi.
To pieniądz rodzi pieniądz i myli się ten, kto wierzy w mit ze ciężką pracą można się dorobić wielkiego majątku. Jasne, chyba #!$%@? garbu co najwyżej.
Nasze januszexy pochodzą z czasów, gdzie kapitałem dysponowali ludzie
@PierdekAlonso: mam swoją firmę ale bliżej mi w niej do jednoosobowego unikacza etatu o wysokich zarobkach niż do firmy zatrudniającej ludzi więc ciężko mi stwierdzić. Ogólnie jednak wydaje mi się, że to temat inteligencji jest mocno przeceniany.

Nawet w wielkich korpo, karierę niekoniecznie robią ludzie inteligentni. A raczej posiadajacy pewien mix cech, od pewnego szczebla inteligencja ma niewiele do gadania. No bo jakim kiepem trzeba byc, by jako np. szef rozwoju
@PierdekAlonso: większość się nawet nie podejmie prowadzenia firmy bo myślą, że się nie da, a on po prostu nie wie, że się nie da.
takich buców jest od groma, nawet ostatnio byłem u takiego szpeca gdzie obsługa klienta była na poziomie -1, ale typ widocznie regularnie ma świeżych klientów bo generalnie nie ma ogromnej konkurencji. teraz z ciekawości patrzę na opinie i ostatni klient piękną ocenę mu wysmarował na 1 gwiazdkę,