Wpis z mikrobloga

Kupiłem działkę budowlaną (znaleźć jakąś to gehenna) i teraz czas na postawienie SSZ.

Przeglądam różne projekty na necie ale jakoś nie mogę uwierzyć w cenę jaką tam wymieniają za SSZ.

Ile Was kosztowało w praktyce wybudowanie SSZ (130-150m2 + garaż dwustanowiskowy)

Jak widzę kalkulacje po 350-400tys przy projektach to czy jest to możliwe ?

Spodziewalbym się jako laik bardziej 600-700 tys

#budownictwo #budujzwykopem
  • 8
@zeek Zleć kosztorys i będziesz wiedział szczegółowo co ile kosztuje. W tej chwili twoje pytanie ma widełki +-200% w zależności kto to będzie robił, w jakiej okolicy i od tego ile sam wykonasz. Teraz to bez sensu, takie wróżenie z fusów.
@zeek: jak się patrzy na koszty i budżet jest napiępięty to raczej należy zrezygnować z pokoju dla samochodów(garażu)lub zaplanować w późniejszym etapie , zamienić na wiatę itp.
A koszt SSZ zależy od wielu rzeczy( warunki gruntowe, jaka bryła, dach i okna itp.) Sama różnica na oknach może być x3 za podstawowe białe vs za jakieś najlepsze profile, z porządnym montażem i żaluzjami.
@zeek: buduje z gotowca i SSZ wyjdzie ~10% wiecej niz w kosztorysie (ale uzylem tez lepszych materialow niz w kosztorysie, okna trzyszybowe, tarasowe 3 m smart, rolety zewnetrzne, dachowka). Buduje pod Wawa, wszystko robi ekipa, materialy zalatwiam sam (kosztuje mnie to duzo czasu i nerwow).
Z tego co widze na grupkach, to raczej ludzie sie mieszcza w widelkach (a niektorzy nawet placa mniej jak sa z Podlasia). Sa oczywiscie ananasy, co
@hszan: drugie tyle kosztuje stan deweloperski, czyli instalacje, tynki, wylewki, elewacja. Ostatnie 20% to podworko - ogrodzenie, podjazd, taras, ogrod.
Oczywiscie nie licze wykonczenia (kuchnia, lazienka, agd, drzwi wewnetrzne, panele, oswietlenie), srednio trzeba przyjac 1.5k na m2.
Moge sie mylic, bo dopiero domykam SSZ, ale wstepne wyceny juz mam i sumarycznie zgadza sie z kosztorysem.
Tak jak wyzej wspomnialem - spokojnie mozesz opierac sie na wycenach archonu i extradomu (tylko patrz