Wpis z mikrobloga

Które auto byście wybrali? Bardziej skłaniam się do Kugi, jest bardziej oszczędna (spalanie) i mniej terenowy wygląd.

- Nowa Kuga 2024
- Nowy Forester 2024

Obydwa auta spełniają moje kryteria:

- SUV (prześwit i wygoda wsiadania)
- automat
- benzyna/hybryda
- 5 lub 7-osobowe
- kierowca 194 cm mieści się sam za sobą w drugim rzędzie
- płaska podłoga w drugim rzędzie lub prawie płaska
- duży bagażnik by zmieściły się 3-4 duże walizki lotnicze
- brak dachu panoramicznego
- napęd 4x4
- fotel elektryczny z pamięcią ustawień połączony z ustawieniem lusterek zewnętrznych (dwóch kierowców)
- elektryczna klapa bagażnika otwierana bezdotykowo
- tapicerka materiałowa lub alcantara (nie umiem dbać o skórę)

#motoryzacja
iksem - Które auto byście wybrali? Bardziej skłaniam się do Kugi, jest bardziej oszcz...

źródło: kuga czy forester

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
- 5 lub 7-osobowe

- kierowca 194 cm mieści się sam za sobą w drugim rzędzie


@iksem: dlatego zaweziles wybor do dwoch aut ledwo przekraczajacych 4.5m dlugosci? Blizej im do najmniejszych pojazdow, niz najwiekszych...
  • Odpowiedz
to samo co salony SsangYonga czy jakichś nowych chińskich marek - to salon prywatnego importera.


@PieknyWojciech: głupoty opowiadasz, Subaru ma swoje oficjalne przedstawicielstwo w Polsce - subaru.pl, mają normalne autoryzowane serwisu i salony.
  • Odpowiedz
@iksem: RX, NX - w zasadzie to samo, drogie są w cenniku finalnie 10-20% rabatu i do tego oferty specjalne

A co do wzrostu, no niestety, japończyki tutaj siadają. Może warto pomyśleć o niemieckiej motoryzacji?
  • Odpowiedz
@WOiOwnik co nie zmienia faktu, że w październiku mam wykup i po wykupie będę sprzedawał. To auto za dużo ma bolączek. Akcje serwisowe są średnio raz na kwartał jakieś.
  • Odpowiedz
dlatego firma nazywa się Subaru Import Polska sp. z o.o.?


@PieknyWojciech: tak jakby to miało jakiekolwiek znaczenie. Są wymienieni na oficjalnej liście dystrybutorów subaru.eu - https://www.subaru.eu/about-us do tego należą do Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego - https://www.pzpm.org.pl/pl/Czlonkowie/Subaru-Import-Polska niezłym cymbałem trzeba być żeby myśleć że to jakiś gościu sobie prywatnie sprowadza Subaru xD
  • Odpowiedz
@iksem aaaa mój szef jest maniakiem Subaru. I zawsze powtarza jak subaru to tylko w benzynie. Wszystkie diesle subaru to problemy prędzej lub szybciej ;)
  • Odpowiedz
@iksem: zasadnicze pytanie - czy już którymś jeździłeś? Jeżeli chcesz porównywać to dotknij i przejedź się każdym z nich.
Forester choć wydaje się zwyczajnie lepszy pod prawie każdym względem to ma bezstopniową skrzynię co jak dla mnie skreśla auto, ale są tacy co lubią kręcić 6k RPM przyspieszając spod świateł do 50. "Elektryczna klapa bagażnika otwierana bezdotykowo" nie działała zadowalająco w żadnym testowanym przeze mnie aucie z wyższego segmentu (X5 i
  • Odpowiedz
  • 0
@dan3k: niczym nie jeździłem jeszcze, wszystko przede mną. robiłem tylko przymiarki w salonach, bez jazdy. najbliżej jeśli chodzi o ilość miejsca w drugim rzędzie i bagażniku było mi w Hondzie CR-V piątej generacji, nie tej najnowszej. były fotele z pamięcią, ale bez lusterek, klapa też elektryczna otwierana bezdotykowo, ale to wszystko tylko przy wyborze dachu panoramicznego, którego nie chcę.
  • Odpowiedz
  • 1
Nie wiem jak wersja 2024 wychodzi, ale 2 lata temu testowałem 6 różnych aut i Kugę odrzuciłem bo nie była zbyt wygodna i odrzucił mnie wygląd wewnętrzny (kwestia gustu). Ostatecznie padło na Tucsona, aczkolwiek miałem trochę inne kryteria wyboru. Tak czy inaczej - polecam się po prostu umówić na jazdy testowe bo tak najszybciej zdecydujesz
  • Odpowiedz