Wpis z mikrobloga

Mógłby ktoś ocenić plan? Co poprawić co wrzucić/wyrzucić Mam 3 dni na trening, ćwiczę od zawsze partię raz w tygodniu (klata barki, nogi brzuch, plecy łapy)
Chcę spróbować planu gdzie będę trenował partię 2 razy w tygodniu z wyjątkiem nóg ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Poniżej plan:

A) -Wyciskanie skos smith
-wiosłowanie sztangą
-unoszenie hantli w bok
-rozpiętki na bramie
-ściąganie drążka triceps
-sztanga biceps
-unoszenie ramion w przód barki

B) -przysiady
-martwy na prostych nogach
-wyciskanie suwnicy
-łydki
-ćwiczenie na przywodziciele
-brzuch

C) podciąganie
-wyciskanie hantli na skosie
-ohp
-wyciąg poziomy na plecy (chwyt V lub szeroki)
-facepull
-francuskie wyciskanie
-biceps młotkowo
#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@Damian_TS: chodzi mi o ogólne dobranie ćwiczeń, i czy ma to sens trenować na jednym trenignu 2x ćwiczenia na klatkę, na drugim jedno i tak samo z plecami itd czy lepiej zostać na treningu na którym jest więcej ćwiczeń na poszczególne partie ale raz w tygodniu.
  • Odpowiedz
@Ma_ciejka @Damian_TS ci dobrze powiedział, ty się pytasz o zdanie, czy chcesz tylko żeby ktoś cię pochwalił za tę rozprawkę? wszystko zależy od celu, ilości serii i powtórzeń. To wygląda jak losowe zebranie ćwiczeń na chłopski rozum - ani to konkretny split, ani push pull, ani full body. To nie jest plan jeśli nie ma liczb, a jeśli pytasz o rozkład serii w tygodniu to też zależy - od celu,
  • Odpowiedz
@Ma_ciejka: jest sens trenować każda partię 2 razy w tygodniu, to z zasady lepsze niż raz w tygodniu, o ile plan jest dobrze rozpisany uwzględniając nie tylko ćwiczenia, ale i serie, powtórzenia, oraz założenia co do progresji. Możesz dostać bardzo dobry plan, ale przesadzisz z ciężarami, lub ich nie doszacujesz trenując za lekko to będzie kicha.
  • Odpowiedz
  • 0
@kamillosbombos: Chciałem spróbować czegoś nowego, poprawić trochę łapy i klatę, bo plecki całkiem spoko.
Ogólnie żeby wizualnie rosnąć, i dobrze się czuć. Na sile jakoś mocno mi nie zależy.
  • Odpowiedz