Wpis z mikrobloga

BARDZO DOBRA ZMIANA W PRAWIE
Nie mogę doczekać się wiadomości o pierwszej konfiskacie samochodu patusa-alkoholika z 1.5 promila we krwi, który tylko cukierka alkoholowego u cioci na imieniach zjadł.
Najbardziej mnie rozwalał argument, że może to dotknąć kogoś kto utrzymuje się z pracy kierowcy, albo samochód mu potrzebny do pracy. NO TO NIE PIJ DZBANIE.
xD Tym bardziej takim chlorom trzeba zabierać te auta. Kierowca "zawodowy", który wsiada do auta na podwójnym gazie, może stracić auto oraz pracę i niech szuka sobie fuchy ciecia.
#polskiedrogi #cieszesie #prawo #prawojazdy #bekazpodludzi
  • 91
@kwanty w Szwajcarii jako tako nie ma sztywnych ram, wszystko zależy od twojego adwokata i opinii psychologa. Na badania trafiasz jak przekroczysz o ponad 20 w terenie zabudowanym, psycholog wydaje opinie i potem sąd decyduje co dalej.

Mam dwa przykłady z pierwszej ręki, jeden to kierowca zawodowy który miał 0.2 i wjechał w jednokierunkową zestawem - utrata prawka na 6 miesięcy, 2500 mandatu, i 3 wizyty u psychologa.
Drugi to znajomy który
BARDZO DOBRA ZMIANA W PRAWIE


@Biskupator: Bardzo dobra jest idea, natomiast zmiana w prawie jest zła.

Nie mogę doczekać się wiadomości o pierwszej konfiskacie samochodu


@Biskupator: Może nawet jakiejś się doczekasz, ale również doczekasz się takich:

a) samochód który wygląda na wartość 80000zł którym jechał pijak, po zdarzeniu pijak przekazał w darowiźnie swojej matce, w sądzie pijak okazał polisę ubezpieczeniową którą zawarł (co prawda po zdarzeniu, ale jeszcze w tym
Nie mogę doczekać się wiadomości o pierwszej konfiskacie samochodu patusa-alkoholika z 1.5 promila we krwi, który tylko cukierka alkoholowego u cioci na imieniach zjadł.


@Biskupator: Problem jest taki ze to sie w sadzie nie moze utrzymac - w sensie, jest to niezgodne z konstytucja - bo serio mimo ze prawu przyklasne (i chetnie rozszerzylbym to jeszcze na wszystkich co parkuja na zakazach :P no bo srry, ale zaparkowac zle "przez przypadek"
Zabije kogos nozem kupionym w ikei za 200pln - dostaje kare 2 lata

Zabije kogos nozem kupionym za 1000pln -dostaje 10 lat


@Biskupator: błędna abalogia. W obu przypadkach powinni ci zabrać nóż, jeżeli już chcesz robić taka analogię.

I ja też mogę zrobić aby ukazać, że aktualne kary są niesprawiedliwe (i to nawet poprawną):

Zabijam w wieku 30 lat i idę na 5 lat do więzienia
Zabijam w wieku 80 lat
nie wiem jak ktokolwiek może uważać że nie powinno się zabierać samochodów pijanym kierowcom, jedyne kto mi przychodzi do głowy to ci którzy sami jeżdżą #!$%@?


@Deska_o0: Moze po prostu jestes typowym p0lakiem? Skoro nie potrafisz czytac ze zrozumieniem i wyciagac logicznych wnioskow?

Od samego poczatku pisze ze jestem jaknajbardziej za dotkliwym karaniem najebusow. Jak widac czytanie ze zrozumieniem jest Ci obce.

Ja jednak uzywam tego co mam pod czaszka i
Moze po prostu jestes typowym p0lakiem? Skoro nie potrafisz czytac ze zrozumieniem i wyciagac logicznych wnioskow?

W obu przypadkach powinien poniesc TAKA SAMA KARE.


@gorzki99: powiedział gość, który nie rozumie, że nie ma czegoś takiego jak równa kara XD

Wymyśliłeś sobie żeby przeliczać wszystko na hajs i ma być wtedy równo. Równie dobrze mogę to przeliczyć na miesiące pracy i szok, znowu nie jest równo. Wymyslasz sobie swoje kryterium rownownosci i
@gorzki99 konfiskata samochodu nie jest karą tylko środkiem karnym. Jak kogoś zabijesz nożem to poza dożywociem możesz dostać też środek kompensacyjny w postaci zadośćuczynienia dla rodziny denata. I tak wysokość tego zadośćuczynienia może już się różnić w zależności od tego kogo zabijesz (przed wszystkim ze względu na wiek, zdrowie tej osoby, stosunki z najbliższymi itp.).
Jak ktos jechal majac 2 promile to GOWNO mnie interesuje czy jechal maluchem (taki samochod ze starych czasow) czy lamborgini. W obu przypadkach powinien poniesc TAKA SAMA KARE.


@gorzki99: przecież ponoszą TAKA SAMA KARE (takie podkreślenie dla ułomnych caps lockiem) tracą samochód

Czyli kara zalezy wprost od statusu posiadania i nie jest w zaden sposob powiazana ze zlamaniem prawa.


@gorzki99: oczywiście że jest powiązana ze złamaniem prawa, po prostu klamales
Wymyśliłeś sobie żeby przeliczać wszystko na hajs i ma być wtedy równo.


@TurnerTheBurner: Miras nie wierze ze az tak nie ogarniasz :/

Powoli. "Wymyslam" sobie ze kazdy powinien poniesc taka sama kare za to samo przewinienie. Na przyklad 2 lata w pierdlu albo 100 tys mandatu. Obojetnie czy jezdzi maluchem, trabantem czy lambo. Serio to do Ciebie nie dociera? TAKA SAMA KARA ZA TO SAMO PRZESTEPSTWO? NIe jest wazne czym przestepstwo
@Deska_o0: Wcale nie jezdze bo nie mam (i nigdy nie mialem) PJ.

I jakbys czytal ze zrzumieniem to bys wyczytal ze jestem za dotkliwymi karami dla tych co jezda #!$%@?. Rownymi dla wszystich bo tak ma wygladac prawo. Kazdemu po 2 lata pierdla albo 100tys kary. Niezaleznie czym jechal. Bo to nie jest wazne czym jechal tylko co zrobil. Kara ma byc za wystepek a nie za to czym ten wystepek
Rownymi dla wszystich bo tak ma wygladac prawo.


@gorzki99: czyli popierasz konfiskatę pojazdów ludziom #!$%@?, fajnie, nie wiem tylko po co było tyle pluć jadem i pieprzyć bzudr, ale i niezbyt mnie to obchodzi
czyli popierasz konfiskatę pojazdów ludziom #!$%@?


@Deska_o0: Ja pierdzele. Ty serio nie potrafisz czytac. Od samego poczatku JESTEM PRZECIWNY tym przepisom bo uwazam ze wprowadzaja stan gdzie za to samo kazdy jest karany inaczej.