Wpis z mikrobloga

Ależ musiało zapiec "miejskich inżynierów ruchu", że ktoś z zewnątrz przyszedł i pokazał, że się da w parę tygodni xD

Ciekawe propozycje, te światła brzmią jednak kontrowersyjnie. Nie da się tego ronda rozbudowaćz zamienić na turbinę? Wydaje mi się, że tam jest sporo miejsca. Ale łącznik od Iwaszkiewicza to chyba wygryw natychmiastowy.

https://gazetawroclawska.pl/poludniowe-osiedla-wroclawia-mozna-odkorkowac-eksperci-wiedza-jak-te-rozwiazania-mozna-wprowadzic-w-zycie-w-trzy-lata/ar/c4-18378891

#wroclaw #komunikacjamiejska #mpkwroclaw
Iudex - Ależ musiało zapiec "miejskich inżynierów ruchu", że ktoś z zewnątrz przyszed...

źródło: temp_file2631942720163218000

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@Iudex W tak dużej aglomeracji połśroski nie pomogą. Żeby odkorkowac Karkonoska musieliby zbudować A4 w nowym śladzie żeby odsunąć tranzyt i tunel/estakade na skrzyżowaniu że Zwycięską.
  • Odpowiedz
@NuklearnySzpadel malujesz farbkami strefę na skrzyżowaniu, gdzie jak staniesz to leci mandat, stawiasz kamerki i czekasz aż się ludzie nauczą. Ez pz.
Niestety wjeżdżanie ja skrzyżowania i blokowanie ich to problem nagminny we Wrocławiu i ludzie mają to kompletnie w pompce.

Ostatnio typ zablokował skrzyżowanie, ja na niego trąbie, a on macha łapami w stylu "co mam zrobić?!" No nie wiem może #!$%@? nie wjeżdżać na skrzyżowanie jak nie możesz go opuścić?
  • Odpowiedz
@papieska_ONUCA:

malujesz farbkami strefę na skrzyżowaniu, gdzie jak staniesz to leci mandat, stawiasz kamerki i czekasz aż się ludzie nauczą. Ez pz.


W sumie czerwone strefy na przejazdach kolejowych chyba działają i to całkiem dobrze.

Mogliby od razu coś takiego zrobić na światłach przy szpitalu na Borowskiej.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@papieska_ONUCA a po co na niego trąbisz? Generalnie to nie są binarne rzeczy, kierowca może wjechać na skrzyżowanie, a z powodu innych zdarzeń na drodze - traci możliwość jego opuszczenia.
Ty natomiast do trąbienia nie masz ŻADNEJ podstawy.
  • Odpowiedz
@Iudex: Fajnie, gdyby tak na start zaczęły działać te inteligentne światła, które już są. Skrzyżowania w okolicy dworca głównego/Borowskiej, to jest jakiś dramat. Jestem przekonany, że 90% z nich to muszą być atrapy xd
  • Odpowiedz
@papieska_ONUCA: No tylko kamerki już masz na sporej części skrzyżowań w tym mieście i nic to nie daje bo nie ma z nich mandatów :)

@wiktorek_pl Dobra zaryzykuję. Czego się niby dowiem jak zaczną przebudowywać A4? Korek twoim zdaniem się przesunie o kilka kilometrów i ze skrzyżowania na Bielanach będzie nagle przy Karkonoskiej i dalej?

Poza tym przy A4 jeszcze nic nie jest klepniete także zobaczymy.
  • Odpowiedz
@Iudex:

skrzyżowania z linią kolejową nr 285,

samo skrzyżowanie ul. Zwycięskiej i al. Karkonoskiej jako osobny problem,
wąski i nieprzystosowany do dzisiejszego ruchu wiadukt nad ul. Grota-Roweckiego,
blokowanie ronda Ojca Pio przez zakorkowaną Zwycięską,
duża liczba kierowców z podwrocławskich miejscowości,
spóźnienia na liniach autobusowych 110, 112, 612 i 113.

Mogli mi dać na flaszkę i też bym im te punkty zdiagnozował xD

No i eksperci zapomnieli o skrzyżowaniu Borowskiej z Kukuczki,
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan Przecież już dziś po 16 korek sięga od skrzyżowania ze Zwycięską do wjazdu od A4. Nawet pas zjazdowy na A4 w stronę Bielan jest zakorkowany. Stoi też czekoladowa czy cała klecina. Jak zaczną przebudowywac A4 to stanie całe południe a nie tylko Karkonoska.
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl:

Przecież już dziś po 16 korek sięga od skrzyżowania ze Zwycięską do wjazdu od A4.


Na wyjeździe z miasta? No chyba nie. Na wjeździe owszem. Na wyjeździe takiej sytuacji od dawna nie było. Żeby na tym odcinku do Bielan był korek musi się coś wydarzyć w stylu wypadek.

Nawet pas zjazdowy na A4 w stronę Bielan jest zakorkowany.

Pas zjazdowy tam jest zakorkowany przy każdym większym ruchu bo zwyczajnie nie
  • Odpowiedz
malujesz farbkami strefę na skrzyżowaniu, gdzie jak staniesz to leci mandat, stawiasz kamerki i czekasz aż się ludzie nauczą


@papieska_ONUCA: z przejazdami kolejowymi na zwycięskiej i grota już długo czekamy xD
  • Odpowiedz
Po prostu go nie zauważyli. Byli tylko kilka dni. Jak zrobi się cieplej i pojawi się tych kilku rowerzystów więcej to dopiero robi się wesoło


@Darth_Gohan: to znowu ich zaprosimy i znowu im zapłacimy. Żaden problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chociaż to trochę śmieszne, że miasto mogło wykopków zapytać i dostaliby takie same lub lepsze rady (bo np. buspas na Grota jest niemożliwy, bo PKP nie rozbuduje
  • Odpowiedz
@Ogau: Generalnie oni jakby czasem zapytali mieszkańców to by się mocno zdziwili, że mają lepsze pomysły jak reszta.

Generalnie tam mogą robić co chcą z Grota Roweckiego, ale dalej zostaje odcinek od szpitala do wiaduktu.
  • Odpowiedz
ktoś z zewnątrz przyszedł i pokazał, że się da


@Iudex: przecież ich zmiany kładą nacisk na poruszanie się pieszo, rowerem, a w ostateczności komunikacją miejską.
  • Odpowiedz
Ciekawe tylko jak oni tam Buspas chcą wcisnąć i gdzie ten autobus się za korkuje jak masz dalej za wąski wiadukt na 3 pasy nawet.


@Darth_Gohan: zwężają na Grota pasy ruchu do minimum i lekko przesuwają krawężniki. Przed wiaduktem sygnalizacja świetlna która faworyzuje zjeżdżający z bus pasa autobus.
  • Odpowiedz