Wpis z mikrobloga

@miauczar: Kolega widzę z 20-letniej śpiączki się wybudził rozumiem? To nie są dyski twarde tylko dyski SSD, tak, istnieją takie, i to zielone to cały dysk na którym można trzymać terabajty danych. Przewiercili tylko pustą obudowę.


@supra107: pasywna agresja wybija poza skalę. Wykopek poznał jedną technologię i sobie wali konia że ją zna, a ktoś inny nie
@miroslaw_anonowski: Tak się składa że mam, zrobione lata temu tylko po to żeby pobrać jakiegoś PDFa. Nie, nigdy tam nie postowałem i nie będę.

Chociaż szczerze mówiąc to tam mimo wszystko panuje wyższy standard społeczności niż na Wykopie. Tutaj to albo podniecanie się tym że ginie jedna z dwóch stron na wojnie, albo szczucie się na jedną z dwóch partii, albo chichranie się z meneli na patrostreamach, albo oglądanie piłki nożnej
Przecież na zdjęciach nawet nie widać żadnych talerzy tylko samą blachę obudowy to jak mam się nie łapać za głowę po zobaczeniu takiego wpisu?


@supra107: w dysku HDD nie ma przecież talerzy na wierzchu to i tak nie byłoby ich widać, a od spodu też zazwyczaj widoczne jest PCB. Zwyzywales typa niczym rasowy użytkownik elektrody jakby popełnił jakąś niewyobrażalną gafę xD
na YT widziałem filmik jak koleś przyczepił palmtop do wielkiego magnesu neodymowego i sprzęt dalej pracował, więc chyba SSD nie tak łatwo uszkodzić polem magnetycznym


@Chadencjusz: Ale wariował podczas przysuwania do magnesu. Bo nie liczy się samo pole magnetyczne, tylko jego zmiana, przy przysuwaniu do magnesu prąd się gdzieś zaindukował i palmtop wariował. Może że SSDki dałoby się zniszczyć przysuwając i odsuwając od magnesu, szybko i często żeby wyindukować prąd w
w dysku HDD nie ma przecież talerzy na wierzchu to i tak nie byłoby ich widać, a od spodu też zazwyczaj widoczne jest PCB.


@bylem_zielonko: Przecież widać na zdjęciu że one są pootwierane więc gdyby miały talerze to by je było widać. Poza tym zakładając że ten którego zwyzywałem trzymał kiedyś dysk twardy i nie pisał tego na domysł z czarnej skrzynki, to dysk twardy od spodu ma troszkę więcej niż
supra107 - >w dysku HDD nie ma przecież talerzy na wierzchu to i tak nie byłoby ich w...

źródło: 23970274545_de616bae74_b

Pobierz
@Pan_Slon: i co, będziesz siedział serio żeby z nich odzyskać dane? czy nie będziesz się ośmieszał żeby odzyskiwać nikomu nie potrzebne liczby z excela czy z innego biura z którego to sprzedali?
@tyrytyty dziękuję za trzeźwe spojrzenie na sytuację i niejako obronę mojej osoby. Wiem czym są dyski SSD, i pytanie wynikło stąd że najzwyczajniej w świecie nie zauważyłem że mamy tu do czynienia z SSD. Myślałem że to zwykłe talerze.