Wpis z mikrobloga

Mam około 45k na zakup nowego auta. Zastanawiam się nam mazdą 3. Świetnie wygląda i na necie dobre opinie. Ma ktoś/poleca? Nie jeżdżę dużo, ale chce mieć auto do wszytkiego. Chciałbym się móc przejechać nad morze albo w góry bez stresu. Na co zwracać uwagę przy zakupie?może są użytkownicy którzy mogą się podzielić przemyśleniami.

#mazda #mazda3 #motoryzacja
  • 14
mazda ma od lat jedne z najbardziej udanych silników benzynowych na rynku.


@goferek: W sumie z ciekawości, gdzie można sobie takie rzeczy poczytać? Są jakieś rzeczowe raporty albo rankingi?
@Krs90: niestety chyba ze wszystkimi raportami jest ten problem, że każdy bazuje na jakimś nieżyciowym wskaźniku, czy to awarie na drodze, czy to usterki wykryte podczas przeglądu. Pozostaje bazować na opiniach użytkowników/mechaników.
@FrankUnderwood: Benzyna jest mało awaryjna. Tu masz moj wczesniejszy post "To jest ten sam silnik co w 165km tylko softowo zdławiony, można bez problemu odblokować.
Silnik mało awaryjny ale lubi się pocić przy pokrywie zaworów z tyłu i pokrywie rozrządu więc zwróć uwagę na to. Często trzeba uszczelniać w tych miejscach."
Często pada mechanizm składania lusterek i silnik ze względu na wolnossącą charakterystykę jest mułowaty, jedzie od 3000 obrotów.
@FrankUnderwood: Super samochód. Jedyne co się może zepsuć to: Tylne tuleje wahaczy przednich i drążki kierowniczych. Istotne, ale tanie w wymianie elementy. Żadnych ciężkich przypadków się nie obserwuje w przypadku tego samochodu.
@FrankUnderwood miałem i świetne auto, co 10k km lej nowy olej i będzie dobrze. Z minusów to napewno słaby lakier i słabe wygłuszenie. Ja dałem na konserwację po zakupie i zero rudej. Miałem rocznik 2016 przez 3 lata, sprzedałem bo wymieniałem na nowsze
@FrankUnderwood: Ja mam bliźniacze auto, czyli Mazdę 6. Z minusów wygłuszenie i rdza (jeśli się nie dba, bo jak się dba, to nie ma z nią problemu - przez 7 lat pojawiła się u mnie raz, ale ją ogarnąłem po pół roku przy przeglądzie), z plusów cała reszta. Tyle tylko, że mam silnik 2,5L, więc dynamika byłaby lepsza niż w 2.0.
@FrankUnderwood: Dbać, czyli patrzeć czy coś tam się dzieje i jeśli tak, to reagować. U siebie miałem taką sytuację, że przez pierwsze 2 lata nic się nie działo, potem była mocna zima i na następnym przeglądzie zwrócili mi uwagę, że ruda zaatakowała kilka miejsc, więc od razu mi to ogarnęli, a po kilku dniach zrobiłem konserwację podwozia (kosztowało to 1-1,5k, już dokładnie nie pamiętam). I od tego czasu minęło z 5
@FrankUnderwood: Ogólnie to warto dbać regularnie o auto, dlatego ja raz w roku jeżdżę na ogólny przegląd i wtedy ogarniam wszystko, co się pokazuje. Przy Maździe oprócz tej akcji wyżej nie miałem przy przeglądzie żadnych innych problemów, a tak ogólnie to miałem jedynie jedną awarię nie ze swojej winy, ale też to nie do końca była wina auta, tylko zużycia części. Szczerze powiem, że od jakichś 2 lat rozglądam się za