Wpis z mikrobloga

Masz jakiegoś linka o jego śmierci?


@dybligliniaczek: ja w sumie dowiedziałem się od ludzi mających pewien kontakt z tym środowiskiem ale w tygodniku powszechnym jest jakiś artykuł za paywallem
https://www.tygodnikpowszechny.pl/pozegnanie-golebia-albo-graficiarza-kim-byl-fukow-185756
Też na jego instagramie w komentarzach ma dużo gołębi i świeczek także jest duża szansa, że to legit info

@Dolan

ten śmieć "LITR"

Ten jest chyba najgorszy, o ile fukow czasami coś malował czy pisał to ten toy tylko taguje bez
@Lolenson1888: xDD ale sie dziady społeczniaki zebrały, hurr durr moja szara ściana na przystanku tramwajowym!!! ręce ucinać dla pawełków lat 15 co sobie posłuchali hiphopu i pobazgrali ściane, bezstresowe wychowanie!!!111 a babom z tatuażami też ręce poucinać bo mi się to nie podoba bo chodze w koszuli i moje hobby to mycie samochodu
myślę że powinniśmy wrócić do starych wartości np. ucinanie rąk złodziejowi i graficiarzowi


@Pan_Slon: i póżniej będziesz ich utrzymywał płacąc coraz wyższe podatki pamiętaj z ekonomią nie wygrasz
Gdyby ktoś namalował na szarej ścianie coś takiego


@matiKKS: Taki mural jak pokazałem nie powstanie nielegalnie bo wymaga to czasu. Takie bazgroły to oni malują w kilkadziesiąt sekund. Taka szara ściana razi w sumie wszystkich, wandale mają na to swój sposób a moim zdaniem to było oczywiste że warto w tym miejscu uatrakcyjnić trochę przystanek oficjalnie. Tak jak stacje metra też nie są szare.
@Lolenson1888: Dużo osób się nie zgodzi ale wolę jak ściany są kolorowe w graffiti niż sam szary, smutny mur jak na zdjęciu.
W Szczecinie na przykład miasto wyznaczyło miejsca do legalnego malowania bez zezwolenia a są to mosty, przejścia podziemne, przyczółki, mury oporowe oraz ekrany dźwiękochłonne https://gs24.pl/w-szczecinie-wyznaczono-sciany-na-legalne-graffiti-maja-specjalne-oznaczenie-zobacz-zdjecia-szczecinskich-graffiti/ar/c1-15563388
Jaki jest tego efekt? Duże zainteresowanie i magnes na artystów bo w każdym tygodniu pojawiają się nowe prace.