Wpis z mikrobloga

Pamiętacie nagonkę na panią instruktor Straży Granicznej, która przechodziła przed lufami broni podczas treningu? Nie widziałem nigdy żadnego sprostowania tej sytuacji, a każdy się bardzo mocno i głośno śmiał. Co się stanie jeśli powiem wam, że pani zachowała się dobrze i zgodnie z prawem i regulaminem straży granicznej?
temat na głównej z płomieniem

Jak czytamy w Załączniku do zarządzenia nr 45 Komendanta Głównego Straży Granicznej z dnia 6 lipca 2012 r.:

2. W trakcie treningu strzeleckiego, strzelania sprawdzającego lub zawodów strzeleckich

zabrania się strzelającym:

1) strzelać po wydanej komendzie „Przerwij ogień”;

2) korzystać z niesprawnej technicznie broni strzeleckiej;

3) korzystać z niesprawnej amunicji strzeleckiej lub amunicji strzeleckiej, której używanie

zabronione jest w zarządzeniach, rozkazach, instrukcjach obsługi dotyczących danej

broni strzeleckiej oraz która nie spełnia warunków dopuszczenia jej do używania na danej

strzelnicy;

4) kierować broń strzelecką w stronę innych osób, z wyłączeniem sytuacji prowadzenia

treningu strzeleckiego:

a) bezstrzałowego,

b) z użyciem amunicji barwiącej;

5) strzelać do zwierząt;

6) strzelać poza obręb kulochwytu;

7) strzelać do urządzeń strzelnicy nie będących celami.


Również wiele osób podających się za mundurowych w komentarzach śmiało się z tego, natomiast jest to normalna i powszechna praktyka podczas treningu bezstrzałowego. Poniżej zdjęcie, gdzie panowie i panie wręcz celują do siebie podczas takiego treningu a pomiędzy nimi przechodzi instruktor. Zaraz powiecie "hola ale oni mają do tego specjalną czerwoną broń a nie prawdziwą" - to nie ma znaczenia. Takie treningi można prowadzić na zwykłej broni z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, które również w cytowanym zarządzeniu są wyszczególnione.

No a cały internet się śmieje z wykopkami na czele. Jak to było? Użytkownicy nie dadzą sobie wcisnąć kitu czy jakoś tak...

#strazgraniczna #bron #strzelectwo #bekazwykopkow
korecky - Pamiętacie nagonkę na panią instruktor Straży Granicznej, która przechodził...

źródło: 6-33874_g

Pobierz
  • 40
@korecky: są rzeczy, których się nie robi, nawet jak są bezpieczne. Choćby po to, żeby wyrobić i utrzymać pewne nawyki, które uchronią w chwilach, gdy uwagi i ostrożności zabraknie.
Nie podnosi się lutownicy za grot, nawet jak jest zimna. Nie chwyta się spadającego narzędzia, choćby to był lekki śrubokręt. Nie otwiera się maszyny, bez sprawdzenia, czy wtyczka nie jest w kontakcie.
Jeśli sala lekcyjna została tak zorganizowana, że instruktor patrzy ludziom
  • 0
@wykopyrek to prawda jeśli chodzi o nawyki, jednak jeśli jesteś doświadczony i prawo ci na to pozwala to czemu tego nie robić? w końcu przed takim treningiem bezstrzałowym jest kilkuetapowa kontrola bezpieczeństwa.
@kefas_safek i tu jest pies pogrzebany. decyzja o pokazaniu czegoś takiego będzie nauczką dla innych, że lepiej tego nie robić nie dając jakichś disclaimerów na pół ekranu z wytłumaczeniem wszystkiego. a nawet jakby był przed czy po to najciekawszy fragment
Choćby po to, żeby wyrobić i utrzymać pewne nawyki, które uchronią w chwilach, gdy uwagi i ostrożności zabraknie.


@wykopyrek: gadasz głupoty, nawykiem f-sza powinno być właśnie celowanie z broni do ludzi bo od tego tą broń ma. Nie znasz sie, zamilcz
@Itslilianka: nie czytałeś tego regulaminu, nie? Masz nawet w treści wpisu podany przecież. Jak oni mają potem strzelać do ludzi nie robiąc wcześniej treningu? To nie są ludzie strzelający sportowo. Oni muszą umieć strzelić do człowieka.
@korecky Pytanie na serio - skąd informacje że ten trening był bezstrzałowy lub z amunicja barwiąca?

Poza tym zawsze mnie uczono że w strzelaniu najważniejsze są zasady, bo inaczej rutyna cię kiedyś zgubi. Czym innym według mnie jest kierowanie broni przez "strzelającego" a czym innym jest wielokrotne wejście na tor strzału.
Już ja dobrze wiem jak wyglądają rykoszety po szkoleniu policji, dobrze się im przyjrzałem na naszej strzelnicy.


@gonorrhoea_: poczytaj sobie czym jest przechwytywacz na strzelnicy i do czego służby
spoiler - do przechwytywania rykoszetów

Pytanie na serio - skąd informacje że ten trening był bezstrzałowy lub z amunicja barwiąca?


@ch1nczyk: brak słuchawek czy okularów