Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki i Mirabelki :) Mam dylemat. Mam dom rodzinny rodziców na dość dużej działce, który jest w mocno średnim stanie. Do wymiany, okna, większość podłóg, zrobienie ocieplenia. Generalny remont kuchni, łazienki i pęknięty fundament :/ i piec na pellet w środku domu... :/ Rodzina upiera się czy remoncie, ja sugeruję nowy mały domek na działce. Jak myślicie? Mi się wydaje, że kosztowo to wyjdzie podobnie, a tutaj ten pęknięty fundament i piec w domu to spore minusy. Oczywiście wymiany wymaga też hydraulika i w sumie nie wiadomo na co można się jeszcze na ciąć. Może ja się za bardzo uparłam na nowy dom? A może oni zbyt duży sentyment mają do tego starego?
Dzięki i pozdrawiam wszystkich Mirków i Mirabelki Budowniczych !
#budownictwo #budowadomu #dom #remont
  • 6
Do wymiany, okna, większość podłóg, zrobienie ocieplenia. Generalny remont kuchni, łazienki i pęknięty fundament :/ i piec na pellet w środku domu... :/ Rodzina upiera się czy remoncie, ja sugeruję nowy mały domek na działce. Jak myślicie? Mi się wydaje, że kosztowo to wyjdzie podobnie, a tutaj ten pęknięty fundament i piec w domu to spore minusy. Oczywiście wymiany wymaga też hydraulika i w sumie nie wiadomo na co można się jeszcze
@maarit: a co ze starym domem, niech stoi i gnije?
IMO remont.
Dodatkowy plus że nie #!$%@? działki.

To co ty proponujesz to jest zła szkoła "gospodarnych" grażyn lat '90 - na działce rozpadająca się rudera po dziadkach plus nowy, brzydki i niewykończony dom młodych, bo zabrakło kasy na ostatniej prostej.
Istnieją dobre klasyki i złe. Ten twój jest jak palenie śmieciami w kopciuchu - pomysł często spotykany i bardzo zły.
@maarit #!$%@? i stawiaj nowy energooszczędny z prefabrykatów.
Zrobisz remont a i tak coś #!$%@? za 5 lat. To będzie studnia bez dna. Zrób fotki i nakręć filmy na pamiątkę. Twoje dzieci będą miały #!$%@? że to ta futryna o którą sobie banie rozwaliłes 30lat temu. Za to będą wdzięczne że żyją w normalnych warunkach. A jak będziesz chciał im pokazać stara zabudowę to do skansenu.
@maarit mam podobną sytuację. Na działce stary dom po dziadkach. Zdecydowałem się na nowy dom który postawia mi w 8h. Środek zrobię po swojemu i mam wszystko nowe za pieniądze pewnie mniejsze niż musiałbym wpakować w tamtą chałupę żeby dało się tam żyć.
@maarit: stawiaj nowy. Na remonty sumarycznie wydasz podobne pieniądze jak na nowy dom. A nigdy nie będziesz miał takiego standardu ocieplenia, ani rozplanowania przestrzeni jak w nowym domu.