Wpis z mikrobloga

Po szoku jakiego doznałem przy zapoznaniu się z cenami za m2 w Krakowie, dziś zszokowały mnie dostępne hipoteki, z racji tego, że mi jako tako udało się jej uniknąć, dopiero teraz widzę jak wielką okazją był kredyt 2%. Biorąc kredyt na stosunkowo małą kwotę - czyli 320 000 zł. Można powiedzieć, że za tyle przy odrobinie szczęścia, okazjonalnie kupimy mikro-apartament na obrzeżach Krakowa. Rata za taki luksus to jedyne 2451 zł, więc z obowiązkowymi ubezpieczeniami itd. pewnie trochę ponad 2 500 zł. Wiadomo, każdy planuje nadpłacać, ale wizja oddania prawie miliona za 320 k kredytu nie jest zbyt przyjemna. Jestem dość zielony w temacie kredytów, czy my teraz mamy wysokie oprocentowanie na kredytach? Czytałem, że to są standardowe wartości i niskie stopy, to był tymczasowy ewenement. Boję się pytać ile wynoszą wysokie oprocentowania kredytów ()

Makowiecky - Po szoku jakiego doznałem przy zapoznaniu się z cenami za m2 w Krakowie,...

źródło: Capture4

Pobierz
  • 13


@Makowiecky: Jak masz RRSO na poziomie 4,5% czy tam 5% to to jest w miarę normalne oprocentowanie jakie powinno funkcjonować w gospodarce. W miarę normalne bo bank Cie dyma na kosmicznej marzy 2,6%. Gdzie w takim 2015 banki miewały marze na poziomie 1,75%. xd Normalna marża to okolice 2% jak na nasz rynek.
Niemniej od 2015 do 2020 RRso na kredytach wynosiło ok 3,5% z racji iż Wibor obniżony byłdo 1,7%
@Makowiecky: no niestety mamy teraz kumulację czyli drogie kredyty i drogie mieszkania. Chyba zostaje ryzykować, brać te kredyty, nadplacać, ewentualnie refinansować jak się sytuacja poprawi.

No bo co innego? Jak oszczędzasz to Cię i tak inflacja okrada. A tak przynajmniej nasz dach nad głową i te pare zł kapitału sobie spłacasz.