Wpis z mikrobloga

#gielda #finanse
Kocham ten kraj,jak zarabiasz na etacie jesteś najbardziej #!$%@? grupa społeczna, nie daj Boże nie zarabiasz minimalnej to możesz zapomnieć o jakimkolwiek wsparciu...ba wsparciu co ja mówię, możesz zapomnieć za państwo się do Ciebie nie przy*ierdoli!

Jak już wprowadzają to śmieszne zwolnienie z podatku dochodowego od zysków kapitałowych to niech nie zapomną o ograniczeniu tego jakimś limitem dochodowym.bo mi się ku*są w głowie poprzewraca od tego bogactw....
Każdy bezrobotny jest zwolniony 30k z tego co sobie może dorobić ale jak sobie radzisz i próbujesz inwestować w polski rynek to #!$%@? ci w dupę....

Z każdym rokiem coraz mniej się dziwię ucieczkom do rajów podatkowych, trzeba otworzyć jakąś firmę na Cyprze czy innym #!$%@? i po prostu #!$%@?ć to wszystko, dla zwykłego obywatela to chyba jedyna droga
Jak by mi ktoś w twarz napluł tym zwolnieniem podatkowym.....łaskawy Pan! Dziękuję!
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Potezny_PiSowski_Inwestor: @SynuZMagazynu ja działam jako grafik i planuję mały sklepik otworzyć internetowy. Ale kurde w tym roku miał wejść limit roczny, a dalej jest zostawiony mieisęczny, czyli 75% minimalnej miesiecznie przychodu(!!) możesz sobie zarobić czyli teraz to jest ok 3100 zł Czyli jak ja kupię ulotek za 1500 dodam 1600 zł zarobku, to już mam koniec limitu na ten miesiac xd
no i od 1600 zarobku trzeba odjąć 12% podatku.
no a jak przekroczysz limit to musisz założyć firmę prawidzwą i opłacać zusy 1500-2500 zł miesięcznie czy zarobiłeś czy nie. Jak zamkniesz, to przez 5 lat nie możesz wrócić do firmy bez rejestracji xd (od tego roku wraz z limitem rocznym miało wejść 2-letnia karencja)
Ogólnie p--------e, bo dochodzi też niezmienione pod ponad 10 lat - limit 20k obrotu rocznie(!!) po przekroczeniu którego musisz kasę fiskalną kupić i męczyć się z nią.
Już 2 lata temu miało być 100% minimalnej, a od tego roku limit
  • Odpowiedz