Wpis z mikrobloga

Po latach grania na laptopie składam sobie kompa. Fajnie, że chociaż vat odliczę, zawsze tysiak w kieszeni ( ͜͡ʖ ͡€)

Długo kminiłem, czy Nvidia (do AI) czy AMD (do gier), w końcu padło na GeForce RTX 4060 Ti 16 GB. Za taką cenę podobno średniak do gier, ale ma jakieś cipy do liczenia AI i technologie nieodróżnialne od magii.
Martwiłem się też, jak nvidia pod linuxem będzie działać, ale podobno nie ma tragedii.

Procesor jakiś takiś, powinien być ok

Obrazek z trybu canvas najlepszego notatnika świata: obsidian.md

#pcmasterrace
ssauczo_pauczo - Po latach grania na laptopie składam sobie kompa. Fajnie, że chociaż...

źródło: 2024-03-10_23-01

Pobierz
  • 16
w morele taki zestaw nie wychodzi ciut taniej? cyba tak


@KwasneJablko: a nie wiem, składałem ich konfiguratorem, później szukałem tańszych opcji i to tu było 30 zł taniej, tamto tam 10. To już wolę z jednego miejsca zamówić. Morele na głównej parę razy się pojawiało, więc podziękuję.

zebys sie nie zdziwil


@noipmezc: a co się dzieje? bo ja ostatnio z ich sterownikami miałem problemy w 2010. Cały czas laptopy linux
@noipmezc: Będzie miał kłopoty jak będzie korzystał z Waylanda i kropka. Niedopracowany syf który jest nachalnie forsowany tak jak forsowano systemd do każdego distro. Komu przeszkadzało X11 że teraz jest be i trzeba zmienić czymś co nadal jest niedopracowane pomimo wielu lat pracy?
Fajnie, że chociaż vat odliczę,


@ssauczo_pauczo jeszcze fajniej jest brać na raty 0% z FV 23% u #majk3lskladapcty. Czysty zysk ( ͡º ͜ʖ͡º)
Rtx 4060ti to bardzo słaby wybór. Że wszechmiar warto dopłacić do rtx 4070 12GB.

A AMD Radeony generalnie lepiej pod linuchem.
@majk3l

w kwestii uczciwości powinieneś też nadmienić o bolączkach GeForców


Jakiej uczciwości, skoro nikt nie twierdzi że do Geforców lepszy jest Linux?

Dlatego użyłem sformułowania "generalnie"


Wskazałem wadę, która z czasem będzie coraz istotniejsza, a której nie ma na Windowsie. Dlaczego więc Radeon są generalnie lepsze pod Linuxem?

To nie jest zaproszenie do dyskusji, bo nie używam Linuxa, więc niczego nie będę próbował udowadniać, poprostu ciekawi mnie skąd taka opinia, bo chyba
nie używam Linuxa, więc niczego nie będę próbował udowadniać


@Goglez: ale to ty dzwonisz...

Nie przeczytałeś linków które podesłałem, więc nie masz wiedzy która tam jest poruszona, ale ogólnie tylko ci powiem, że
AMD = open source, więc generalnie dobrze współpracuje


A o Nvidii niech wypowie się sam Twórca linuxa, bo ja nie czuję się ekspertem:
majk3l - >nie używam Linuxa, więc niczego nie będę próbował udowadniać

@Goglez: ale ...
AMD = open source, więc generalnie dobrze współpracuje


@majk3l: Otwartość kodu nie ma znaczenia jeżeli chodzi o jakość działania. Sterowniki też mogą być w 100% FOSS a będą działały jak gówno, ale przynajmniej będzie można je samemu załatać.

Jak już mamy robić sensowną krytykę to sterowniki Nvidii pod Linuxa są kijowe bo się nie przykładają do tego żeby były dobre, a że są zamknięte to nie ma sytuacji że ktoś się
jak masz jeden monitor i nie bedziesz korzystal z waylanda to pewnie pojdzie bez problemu na tych nouveau. w przeciwnym wypadku pewnie bedziesz mial klopoty.


@noipmezc: obecnie mam 3 monitory (laptok+2) i żyję z nvidią xd
Waylanda traktuję na razie jako ciekawostkę, cenię sobie stabilność systemu

Komu przeszkadzało X11 że teraz jest be i trzeba zmienić czymś co nadal jest niedopracowane pomimo wielu lat pracy?


@supra107: ale kto zmienia? nic