Wpis z mikrobloga

Mirki, planujemy z żoną w styczniu przyszłego roku polecieć sobie w końcu do Azji. Ja myślałem o Wietnamie, żona woli Tajlandię, mi się jeszcze marzy trochę Bali i Indonezja widząc te zdjęcia stamtąd.

Pytania do tych co byli już w Azji:
1) które miejsce, który kraj, na pierwszy wylot do Azji?
2) ile kasy trzeba mieć oszczędzonej na 3 tygodnie w tym kraju? Czy jak na samo spędzenie czasu w Azji będziemy mieli 7000 zł to starczy nam to czy tak średnio? Wiem, że ceny na miejscu są dość niskie, ale czy realnie 7k na sam pobyt (hotele+żarcie+przemieszczanie się) jest OK czy trzeba mieć więcej?
#podrozujzwykopem #azja #wietnam #tajlandia #bali #indonezja #dalekiepodroze
  • 6
@Janusz_Lubikwasa: 16 dni, dwie osoby, w Tajlandi 2000$, nieźle hotele, dwa loty na miejscu, pociąg, autobusy, taksówki i full pamiątek. Fakt, że nie byliśmy na południu, zero imprez, mikro alko.
Myślę, że Wietnam wyjdzie teraz podobnie. W indonzeji nie byłem, ale będę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Janusz_Lubikwasa: bilety kupowaliśmy na 3 tyg przed wylotem, zero okazji 4600/szt, z Krk.
Mieszkam na południu Polski i wiele osób stąd lata z Wiednia. Znajomy klepnął Bangkok na listopad za 2600. Super cena. Mówię oczywiście o lotach dla ludzi, tj 1 przesiadka na max 3-4h. Loty na dobę w trasie znajdziesz taniej.
@Janusz_Lubikwasa: Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem Twój wpis ale jeżeli wybierasz się do Tajlandii w styczniu i planowany budżet (na dwie osoby) to 7000 zł to powinieneś się liczyć z tym, że standard noclegów będzie niski lub bardzo niski. Styczeń i luty to de facto najdroższe miesiące w sezonie i ma to swoje odzwierciedlenie nie tylko w kosztach noclegów ale także we wszelkiego typu wycieczkach kupowanych na przykład na nadmorskich