Wpis z mikrobloga

@crewlove: co sie robi w tych slynnych finansach? w sensie o jakich pracach mówisz i co ci ludzie robią i co muszą znać? pytam nieironicznie, finanse kojarze z typków co klikają w sap fico, które IT im stawia/dostosowuje lub z robienia jakichś "raportów" z templatki w excelu
  • Odpowiedz
@zdrajczyciel: To najpewniej będzie programista bądź grafik który był dobry w swoim fachu, ale korzysta teraz z AI by przyśpieszyć robotę. Póki co trudno mi sobie wyobrazić by w przypadku grafików taki midjureney ich wygryzł. Fajnie się generuje arty na własny użytek, ale wciąż nie ogarnia to cholerstwo pewnych konkretnych rzeczy co doprowadza do nerwicy. Próbowałem na przykład wygenerować smoka z 2 parami skrzydeł. Fragment promtpu "two pair of wings" wydaje
  • Odpowiedz
@peoplearestrange: Masz wiele dróg: ( na studiach uczysz się przygotowania w jakimś stopniu do każdej z tych prac ( ja 5 rok studiów z firu magisterke kończe, od 3 lat praca w zawodzie )
- Podstawowa robota to księgowość, musisz znać zasady rachunkowości, bilans itp. ogółnie księgowanie, jakis programik do tego i co z czym sie je, w miare łatwe, głowny cel; bycie głownym księgowym 15k~ można wyciagac w firmach, lub
  • Odpowiedz
@peoplearestrange: Chodzi o to, że każda firma musi prowadzić księgowość i potrzebuje zarówno szeregowych fakturzystów jak i głównych księgowych czy dyrektorów finansowych, którzy muszą znać przepisy i ponoszą rzeczywistą odpowiedzialność za dokumentację.
  • Odpowiedz
@godek56: @cyk21 dzieki. I to jest wytlumaczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja wiem ze bardzo uproscilem. Robilem w finansach backend wlasnie dla controlingu i raportowania i patrzac po tych ludziach to chyba nie bylo az tak kolorowo z ta znajomoscia przepisow czy odpowiedzialnoscia za to, chyba ktos inny/wyzej to robi? Czyli w sumie papier jak papier, byle bylo ze z finansow i wiedza co naleznosc, a co
  • Odpowiedz