Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Siemano mircy ;)

przymierzam się do zmiany samochodu. Moje pierwsze auto, którym jeździłem 3 lata to Fiat Grande Punto. Świetne autko na początek, do jazdy po mieście też. W dłuższe trasy wiadomo męczarnia. Expa trochę natrzaskałem to i planuję przejść teraz poziom wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Celuję w sedany / coupe w automacie (do tej pory tylko manualami jeździłem), może hybryda. Autko w leasing (klasycznie IT czyli ryczałt + VAT, auto w użytek mieszany, najwyższa możliwa opłata inicjalna, potem 36 miesięcy i wykup 1%). Interesują mnie samochody z półki cenowej 120 000-180 000 PLN. Miałem okazję pojeździć nową Toyotą Corollą w manualu i prowadziło się bardzo przyjemnie stąd jest to jeden z modeli, który biorę pod uwagę z tą różnicą, że w automacie. Z potencjalnie ciekawych modeli widziałem jeszcze chociaż nie miałem okazji pojeździć (warto umawiać się na jazdy próbne?):

1. Skoda Superb
2. Skoda Octavia
3. Ford Mondeo
4. BMW serii 2 Gran Coupe
5. Audi A4 / A5
6. Toyota Corolla

Druga sprawa to warto bawić się w negocjowanie leasingu u dealera czy czy załatwiać to przez bank? Santander ma chyba całkiem ciekawą ofertę z tego co widziałem. Jakieś protipy?

#motoryzacja #samochody #auta #leasing #kiciochpyta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim: jak nie masz korpo zniżek to chyba nie ma sensu nowego brać. Leasing zawsze negocjuj i weź gap brutto.

Skodami jeździłem ostatnio testowo i bez sensu jest to auto. Toyota jest tańsza, bardziej niezawodna i podobnie wygodna. Podobnie nijaki ma naped

A4 jak najbardziej zobacz i może camry?
@MarteenVaanThomm: w sumie rzeczywiście, corolla będzie wypasiona oraz jej niezawodność to napewno plus. Miałem na myśli osobiste prefrencje. Na liście były skody, a nie było VW, zamiast skody szukałbym VW. Duża różnica jakościowa względem dość akceptowanej różnicy cenowej. Jeśli chodzi o inne pojazdy z listy nie mam zdania ;)