Wpis z mikrobloga

#raportzpanstwasrodka Mireczki nie wytrzymie, no nie wytrzymie będę musiał popełnić kolejny materiał o Damianie () tym razem na luzie bez dramy. () że względu na to, że temat jest dość lekki i przyjemny.
Tutaj podziękowania dla Bill'iego za podrzucenie pomysłu na materiał @lskx
Póki co łapcie kilka moich spostrzeżeń.

Aico nie wytrzymała znowu uciekła na slamsy.
Damian przez dekadę tak bardzo zajęty był dupczeniem Filipinek, że zapomniał poznać kulturę tego kraju i mamy efekty jakie mamy.
Ku przestrodze nie wiecie z obcokrajowcem bez chęci poznania i zrozumienia kultury kraju, mentalności i specyfiki kraju. Związek z obcokrajowcem zawsze będzie się opierać na różnicach kulturowych, bez wypracowanego kompromisu a najlepiej konsensusu nie ma co w ogóle w takie związki wstępować. Damian związał się stanowczo za szybko wówczas z ledwo pelnoletnią Aico i jest sobie sam winien.
Teraz trochę o specyfice Filipin.
Filipiny tak jak większość krajów post kolonialnych jest krajem sztucznym. Zanim hiszpanie zbudowali tam swoją kolonie wyspy przechodziły z rąk do rąk, ludność Azjatycka mieszała się. Były wpływy malajskie, islamu, katolicyzmu, byli hiszpanie, japończycy, chinczycy a na końcu nawet amerykanie.
Rezultat tego jest taki, że naturalnie powstały setki klanów idemtyfikujaca się unikalną kulturą, językiem, dialektem itd.
W momencie gdy Filipiny uzyskały niepodległość obrano kierunek unifikacji tworząc w sposób sztuczny naród Filipinski..na podstawie języka tagalog oraz innych dialektów filipińskich opracowano język fulipinski potocznie również zwany tagalog. I pomimo iż minęło wiele dekad zaledwie 1/4 filipińskiego społeczeństwa używa języka Tagalog jako język ojczysty.
Kulturę filipinską oparto na katolicyzmie i głównie to oni się zasymilowali porzucając struktury klanowe Muzułmanie oraz osoby wierzące w religie lokalne w większości pozostali w strukturach klanowych. Jeden z klanów który się nie asymilował jest plemieniem Badajo który to styl życia jest bardzo zbliżony do wschodnioeuropejskich cyganów
Wydaję mi się, że pomysłem Damiana było ucywilizowanie Aico i poniósł on niestety klęskę.
Powtarzałem to wiele razy jak wiązać się z Filipinką to lepiej z taką która jest wykształcona i ma kontakt ze światem zachodnim pracując zdalnie dla zachodniej firmy. Taka kobieta rozumie kulturę zachodu i nie jest związana z żadnym klanem. Wiązać się z dziewczyną z prowincji wyciągając ją z Biedy jest duże prawdopodobieństwo, że będzie mieć dziewczyna z probleblem by funkcjonować w zachodnim świecie.
U Damiana gigantycznym problemem w jego plemiennym małżeństwie jest fakt iż jest spychany na boczne tory. Dla Aico jej rodzina jest na pierwszym miejscu, urodzi się dziecko to i Damiana pozycja jeszcze bardziej spadnie w dół..dlaczego tak jest? Ponieważ Damian nie jest częścią plemienia. Sami Filipińczycy z tego powodu unikają związków plemiennych. I tego nie wytłumaczysz. Ja zawsze będzie ciągnąć do slamsow wśród swoich a na zewnątrz będzie się czuła wobcowana.
Prowincja na Filipinach jest tak biedna, że Twoja partnerka może nie mieć kłopotu z używaniem smartphona czy krecenie tiktokow, ale najprostrza czynność domowa typu ugotowanie posiłku przy pomocy kuchenki nie spalenie garu przy tym, obsługa pralki automatucznej, czy wzięcia prysznicu bez zalenia łazienki takie dla nas na pozór proste czynności mogą dla Filipinek z prowizji sprawować trudności. Ponieważ na prowincji często gotuje się na palenisku, pierze się ręcznie, z higiena jest się na bakier. Chciał Pewnie Damian prostą dziewczynę by łatwiej ją manipulować, podział próbę udomowienia Badajo.... Skoro na przestrzeni wieków się nie udało ucywilizować tego narodu Damianowi również się to nie uda.
#ucieczkadoraju
Towarzysz_Sobaka - #raportzpanstwasrodka Mireczki nie wytrzymie, no nie wytrzymie będ...
  • 8
@Towarzysz_Sobaka: naprawdę wierzycie, że ten facet szuka długoterminowego związku? Jak dla mnie, to chce się bawić i szuka kobiet na swoim poziomie, młodych i naiwnych. Nie zależy mu na poznaniu kultury, poważnych rozmowach i głębokiej przyjaźni. Chce lekkiej znajomosci, a gdy zaczyna go przytłaczać (bo jest emocjonalnie niestabilny, niedojrzały i bierze pierwszą lepszą) to się zmywa.
@Towarzysz_Sobaka: niedoceniony wpis.

Pomijając kwestie kulturowe, które są bardzo istotne, to różnica wieku również robi swoje. Nie pamiętam o ile lat Damian jest starszy od Aico, ale dojrzewanie jego dziwnego stylu bycia też nie ułatwia kontaktów międzyludzkich. To przecież gościu, który może sobie iść do klubu i brać młode dupy na pęczki, bo jakiś tam wygląd jak na (s)expata jednak ma. Zawsze mógłby być polakiem-ziemniakiem z brzuszkiem.

Gościu nie ma psychy
@Miskagnoju: z drugiej strony coś go trzyma przy cygance. Przy pierwszym roztaniu raczej nie grał. U szpakowskiego się z rozpaczy schlał, że o mało auta nie skasował. Szpakowski musiał go do domu odwieźć. Ckliwe filmiki , nie radzenie sobie z emocjam, byc moze dotarła do Damiana depresja, samotność i kryzys średniego wieku. Być może potrzeba miłości. Tak samo jest z Łysym. Jeśli Srejle go kopnie to sobie chłop może nie poradzić
@Towarzysz_Sobaka: jakieś przywiązanie i uczucie może być, bo chyba nie ma za bardzo nikogo, nie wiem¯\(ツ)/¯ widzę że typ wiąże się młodymi dziewczynami mając z nimi intelektualnie i światopoglądowo niewiele wspólnego, to nie jest tak, że on nie zdaje sobie z tego sprawy, ale być może łatwiej mu się dogadać z głupiutką dziewczynką i jej zaimponować, rozśmieszyć i nie wyjść na frajera i cwaniaka, któremu się nie chce pracować. Może chodzi
Ku przestrodze nie wiecie z obcokrajowcem bez chęci poznania i zrozumienia kultury kraju, mentalności i specyfiki kraju. Związek z obcokrajowcem zawsze będzie się opierać na różnicach kulturowych, bez wypracowanego kompromisu a najlepiej konsensusu nie ma co w ogóle w takie związki wstępować


@Towarzysz_Sobaka: Wydaje mi się że to jest w przypadku każdego kraju, bo nawet związek Polaka z Niemką pewnie będzie
opierał się na podobnych zasadach (są dużo mniejsze różnice kulturowe
jakieś przywiązanie i uczucie może być, bo chyba nie ma za bardzo nikogo, nie wiem¯\(ツ)/¯ widzę że typ wiąże się młodymi dziewczynami mając z nimi intelektualnie i światopoglądowo niewiele wspólnego, to nie jest tak, że on nie zdaje sobie z tego sprawy, ale być może łatwiej mu się dogadać z głupiutką dziewczynką i jej zaimponować, rozśmieszyć i nie wyjść na frajera i cwaniaka, któremu się nie chce pracować. Może chodzi o kwestie
@Towarzysz_Sobaka: Czekaj, to plemienna Aico nosi małego zarodka od Piotrusia Pana? xD Ale ja jestem nie na czasie.

Filipiny, filipinami. Może Damian nie ma nic ciekawego sobą do zaoferowania, więc może ruchać albo barówki z go-go (za kaskę, ale z dużym przebiegiem), albo szukać jakiś plemiennych, które pewnie były dotykane tylko przez członków rodziny (tak, zwyrolstwo w SEA to nic nowego). Takiej normalnej i wykształconej pewnie niczym by nie zainteresował, bo