Wpis z mikrobloga

Obecność wojsk NATO na Ukrainie nie jest czymś nie do pomyślenia. Z radością przyjmuję inicjatywę prezydenta Francji Emmanuela Macrona
– powiedział Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski przemawiając na konferencji „25 lat Polski w NATO” na Uniwersytecie Warszawskim.

Sikorski dodał, że „Zachód musi przeprowadzić twórczą i asymetryczną eskalację”, jeśli zajdzie taka potrzeba.

#ukraina #wojna #rosja
Pokojowa - Obecność wojsk NATO na Ukrainie nie jest czymś nie do pomyślenia. Z radośc...

źródło: temp_file4161351501998265455

Pobierz
  • 85
a oni dalej będą się bawić w nazizm i korupcję….


@MC_Bono: Tak bo wojna to "zabawa" w nazizm i korupcję. Człowieku, to nie gra, jak cię zabiją to umierasz. Umierasz szczęśliwy, bo w grze nie ma tego, że jak masz pecha to przez resztę życia jesteś niepełnosprawnym bez ręki czy nogi, jednej czy dwóch.

I mówimy tylko o żołnierzach. Nie mówimy o gwałconych kobietach, dzieciach i plądrowanych wsiach.
I pamiętaj, w
@loczyn mnie chodziło bardziej teraz, w ciągu powiedzmy kliku miesięcy. Ponieważ jak tak już piszesz to Ukraina od Polski również rości sobie prawa terytorialne. Były nawet artykułu o tym. Zatem temat możemy długo wałkować: https://www.newsweek.pl/swiat/ukraina-nacjonalisci-chca-zwrotu-ziem-od-polski/d4tgke8 i tu: https://kresy.pl/wydarzenia/msz-ukrainy-publikuje-mapy-podwazajace-polskosc-przemysla-i-chelma-w-slad-za-nia-ukrainska-ambasada-w-berlinie-mapy/
@CastleBuilder NATO, jako organizacja obronna, nie inicjuje ataków, ale może podejmować działania obronne w odpowiedzi na zagrożenia lub ataki. Zgodnie z Artykułem 5 Traktatu Waszyngtońskiego, atak na jedno z państw członkowskich jest traktowany jako atak na cały Sojusz. W takim przypadku, państwa członkowskie mogą zdecydować o użyciu siły zbrojnej w celu obrony państwa lub państw atakowanych i przywrócenia bezpieczeństwa w regionie północnoatlantyckim.
Każda akcja podjęta przez NATO musi być również zgodna z
@MC_Bono a nie można wysłać zielone ludziki i mówić że te zielone ludziki to kupili sobie Ukraińcy w sklepie z zielonymi ludzikami, trzeba aż tak oficjalnie działać? W szczególności gdy Rosja ma gdzieś jakieś poszanowanie praw. Rosja jak niszczyła Ukrainę to mówiła że tylko cele wojskowe i w celu demilitaryzacji, dziwi mnie, że inne państwa nie chcą zagrać w tę grę będąc w tajnej koalicji
mnie chodziło bardziej teraz, w ciągu powiedzmy kliku miesięcy. Ponieważ jak tak już piszesz to Ukraina od Polski również rości sobie prawa terytorialne. Były nawet artykułu o tym. Zatem temat możemy długo wałkować:


@MC_Bono: Czyli jakiś facet z poparciem 0,5% i mapa historyczna to roszczenie praw do ziem Polski?
Czy w takim razie głosy po stronie Polskiej że Wilno i lwów powinny należeć do Polski jest wysunięciem roszczeń terytorialnych?
Albo mapa