Wpis z mikrobloga

Obecność wojsk NATO na Ukrainie nie jest czymś nie do pomyślenia. Z radością przyjmuję inicjatywę prezydenta Francji Emmanuela Macrona
– powiedział Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski przemawiając na konferencji „25 lat Polski w NATO” na Uniwersytecie Warszawskim.

Sikorski dodał, że „Zachód musi przeprowadzić twórczą i asymetryczną eskalację”, jeśli zajdzie taka potrzeba.

#ukraina #wojna #rosja
Pokojowa - Obecność wojsk NATO na Ukrainie nie jest czymś nie do pomyślenia. Z radośc...

źródło: temp_file4161351501998265455

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
@m4rcus ja tam zostanę przy swoim, niech biegnie sobie Francja, Niemcy i Amerykanie a nie NATO czy Polska. Ukraina powinna sama walczyć swoimi siłami.
  • Odpowiedz
@MC_Bono: No to może i będą, staną sobie w jakimś Kijowie, czy ogólnie zachodzie na posterunku i będą sobie siedzieć. Przecież nie będą lecieć na zajęte terytoria typu Bachmut z okrzykiem na ustach celem jego wyzwolenia.
  • Odpowiedz
@MC_Bono: Nie wiadomo. Mimo to uważam, że to lepsza znacznie opcja, niż jakbyśmy mieli (a właściwie nasi oświeceni) my się wychylać pierwsi. Putek 3 razy się zastanowi czy zbombardować jakiś cel, na którym są żołnierze francuscy. Zabezpieczenie tak dobre, jak to, że u nas są żołnierze amerykańscy, ma swoje minusy, ale według mnie ma więcej plusów. Takie jest moje zdanie, nie mam zamiaru do niego przekonywać.
Chociaż ogólnie uważam, że żadnych
  • Odpowiedz
@MC_Bono: rozwalenie sobie głupiego łba przez rosje na tej wojnie to nasz narodowy interes, bylibyśmy jednymi z większych beneficjentów ich przegranej, więc siadanie i patrzenie to też słabo
  • Odpowiedz
@MC_Bono: prawda jest taka że nie ma dobrych rozwiązań, można tylko ograniczać skutki jakimś wyborem. Tak więc: bierność=konsekwencje, podjęcie działań=konsekwencje
Więc wszystko zależy od strategi i mieszaniny szczęścia
  • Odpowiedz
@tomekruslan według wielu opinii Rosja nie ma planów nas atakować. My jesteśmy w NATO a to całkiem inne klimaty. Zatem możesz spać spokojnie, niech Ukraina się martwi lepiej jak wygrać wojnę.
  • Odpowiedz
@MC_Bono: ogólnie dla wielu politycy zawsze kłamią, ale jak jest coś co pasuje do czyjejś narracji, to już nie kłamią. Jedno mówią, że będzie wojna, inni, że nie. Zależnie kto jakie ma prywatne zdanie na ten temat, będzie się bardziej przychylał ku temu politykowi, co mówi podobnie. Covid był tego idealnym przykładem i inne wcześniejsze sraczki medialno-polityczne. Teraz każdy portal co wstawi słowo "wojna" w nagłowek, ma 3x więcej wyświetleń, niż
  • Odpowiedz
@Akuzativ94 dlatego mam swoje zdanie bo zbyt dużo w ostatnich latach gra się na ludzkich emocjach. Puki czołgów nie ma pod Polską granicą to można spać spokojnie.
  • Odpowiedz