Wpis z mikrobloga

Obecność wojsk NATO na Ukrainie nie jest czymś nie do pomyślenia. Z radością przyjmuję inicjatywę prezydenta Francji Emmanuela Macrona
– powiedział Minister Spraw Zagranicznych RP Radosław Sikorski przemawiając na konferencji „25 lat Polski w NATO” na Uniwersytecie Warszawskim.

Sikorski dodał, że „Zachód musi przeprowadzić twórczą i asymetryczną eskalację”, jeśli zajdzie taka potrzeba.

#ukraina #wojna #rosja
Pokojowa - Obecność wojsk NATO na Ukrainie nie jest czymś nie do pomyślenia. Z radośc...

źródło: temp_file4161351501998265455

Pobierz
  • 85
@MC_Bono: Putin mówi, że nie zaatakuje, na pewno kłamie i zaatakuje. Gdyby mówił, że zaatakuje, to by dopiero było potwierdzenie ale, że takich słów nie używa, to trzeba wyciągać takie oczywistości i straszyć, że powiedział, że gdy ktoś zaatakuje Rosję, to ona odpowie tym samym. Jakie państwo nie będzie się bronić w przypadku ataku? Zadano mu pytanie, co miał odpowiedzieć, że nas nie zaatakuje, nawet gdy my w niego będziemy strzelać?
i czym się tu podniecać? Tym, że wyślą żołnierzy na śmierć? Podniecacie się eskalacją wojny na Ukrainie. Ukraina miała sama walczyć o swoją wolność a teraz Unia Europejska ma ich we wszystkim wyręczać a oni dalej będą się bawić w nazizm i korupcję….


@MC_Bono: Zapytam inaczej, czy Rosja robi dobrze? Czy Putin robi dobrze?
@krzych0 takie tak gadanie jak Hołowni o wgniataniu Putina zabawą dużych dzieci. Trzeba nam robić Panie biznes nawet kosztem Ukrainy. Wojna to jest biznes i tyle. Wróćmy do handlu z Rosją, dobrze na tym wychodziliśmy, podobnie Białoruś po co mamy tracić kasę? Żeby Ukrainie dobrze robić? Skoro Ukraińcy nie chcą z nami handlować to trzeba ich do muru przycinać. Powinniśmy być hubem Europy i na tym kasę robić.
nie robi dobrze, wojna to wyniszczenie. Trzeba szukać rozwiązań żeby wrócić do pokoju i zacząć znowu robić biznes.


@MC_Bono: W jaki sposób chcesz się dogadać z Putinem? Konkretny plan poproszę.
@loczyn @krzych0 tak jak teraz przecież dalej mamy między naszymi krajami wymianę handlową. Nie wiecie o tym? Sprzedajemy i importujemy towary. Nikt mi nie płaci tylko mam inny model biznesowy. Po prostu moim zdaniem powinniśmy dalej handlować z Rosją.
@walenty-merkel @walenty-merkel i nic z tego nie wynika, że są. Nigdzie nie muszę dzwonić po prostu pisze mniej populistyczne posty niż Ty byś chciał czytać. Ukraina i Ukraińcy nie będą dla Polaków jakimiś przyjaciółmi. Prędzej Białorusini niż oni. Przy każdej okazji ich władza będzie nam wbijać a to nóż a to szpile w nogę. Ukraińcy opuszczający kraj zaraz poczują lepsze życie i nie będą już tak patriotyczni. Jeśli Ukraina ma wygrać wojnę
@MC_Bono Tylko, że Putin sobie rości prawa do Polski tak jak do Ukrainy, więc co, będziemy dalej czekać jak łaskawi pan Putin zacznie bombardować Warszawe, Kraków, Gdańsk? Czy kiedy powiemy dość?
@patykiem_pisane do wszystkich tu osób piszczących, że żołnierz jest od zabijania itp. Czy Wy chcecie mi makaron na oczy nakręcić? Przypomnijcie sobie tak znaleziska wlatywały z płomieniem o uruchomieniu ponownej służby wojskowej na wykopie. I mnie i Wam fajnie jest siedzieć w ciepłym i sobie tak pogadać. Pamiętajcie jednak, że żołnierze mają matki a dla nich pójście na wojnę syna o olbrzymia trauma. Moja propozycja jest taka, żeby Polska sobie odpoczęła. Jeśli
rości sobie prawa do Polski a to z jakiego tytułu? Kiedy tak mówił?


@MC_Bono: W 2005 po objęciu stanowiska oceniał upadek ZSRR jako największą tragedię
https://youtu.be/nTvswwU5Eco

Dodatkowo wielokrotnie powtarzali, że chcą powrotu do NATO z 1997 roku
https://www.polskieradio.pl/399/7975/artykul/2888450,rosja-chce-wyprowadzenia-wojsk-nato-z-panstw-przyjetych-po-1997
czyli oddania im wpływów w Polsce i:

Żądanie Rosji dotyczy 14 państw, które wstąpiły do Sojuszu po 1997r., w tym Polski, która wraz z Czechami i Węgrami stała się członkiem NATO w 1999r.