Wpis z mikrobloga

Czy istnieje bardziej zje@any klient gier niż Ubisoft Connect? Przecież to jest jakaś totalna porażka. System jest chaotyczny, trzeba się po kilka razy logować. Chcę zagrać w Settlers 3 HE to wywaliło mi, że potrzebuję jakiś klucz do aktywacji, mimo że grałem w tę grę niedawno na tym samym komputerze z tym samym klientem ubisoft connect (nic nie odinstalowywałem) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Klucza aktywacyjnego oczywiście nigdzie nie mogę znaleźć, w ogóle na samej stronie ubisoft ciężko wejść i zobaczyć jakie mam gry - w zakładce konta jest napisane, że nie mam żadnych gier, w historii transakcji te gry są wymienione, natomiast klikając jeszcze w inny sposób jest pokazane, że mam tylko Settlers 3 HE mimo, że kupiłem jeszcze część 1 i 2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież to jest ku*wa cyrk jakiś.

No i ofc klucza aktywacji znaleźć nie mogę, musiałem zgoglować tak intyicyjny jest ich interfejs ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i trafiłem na stronę, gdzie jest opisane jak ten klucz aktywacji pozyskać. Wg poradnika z ich strony trzeba wykonać następujące kroki

Wybierz zakładkę Gry.
Wybierz kafelek z grą.
Po lewej stronie pod Graj lub Pobierz wybierz Pokaż klucz.
Zostanie wtedy wyświetlony klucz do aktywacji gry.

Problem w tym, że żadnego ku*wa napisu, opcji "Graj" lub "Pobierz" nie ma, tym bardziej jakiejś opcji "Pokaż klucz" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Musiałem napisać do je*anego supportu Ubisoftu by pokazali mi jak mam ten klucz uzyskać by zagrać w je*nych Settlersów bo tak pozabezpieczali tę grę jakby to była co najmniej przedpremierowa wersja GTA 6.

Skończyło się na tym, że ściągnąłem pirata. 0 kłopotów a gra uruchamia się znaaacznie szybciej niż 20 letnia gra przez Ubisoft Connect (uruchamia się tam prawie pół minuty!)

Jeśli komukolwiek przyjdzie na myśl zakup czegokolwiek w tym zje*nym sklepie Ubisoft to niech się zastanowi 50x. Szkoda czasu, pieniędzy, nerwów. Nie polecam.
Gdyby nie piracka kopia to nie mógłbym zagrać w grę, którą zakupiłem.

#zalesie #gry #settlers #ubisoft #ciekawostki
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qwe_: Spotkało mnie to samo. Mam dosłownie czasem godzinkę w tygodniu by pograć, a przez ten #!$%@? ubisoft connect się tylko #!$%@?łem. Nigdy już od Ubisoftu niczego nie kupię. Będę piracić z satysfakcją.
  • Odpowiedz
@qwe_: @Gromap

Do Settlers 3 istnieje mod
Settlers United
W przypadku Settlers 3 funkcjonuje z oryginalną częścią oraz History Edition.
Ludzie przez tego klienta grają w multiplayer. Jest w niej spolszczenie wgrane (przynajmniej w czwórce), spatchowana na
  • Odpowiedz
  • 0
@qwe_ Jest tryb Jednoosobowy też.
Na stronie głównej tego launchera wybiera się pokój w multiplayerze, ale w prawym górnym rogu jest lista trybów, m.in. zwykła kampania jednoosobowa.

Sam nie grałem. Testowałem jedynie Czwórkę. Ja się obracam w scenie moderskiej Dwójki.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@rukh: polecisz jakieś fajne mody do S2? Kiedyś szukałem, jedynie projekt Return to the Roots był czymś sensownym co mi wyskakiwało podczas szukania.
  • Odpowiedz
@qwe_: Ja jestem w tych remake-ach 3D w temacie. Jak na filmie.
Czyli Settlers 2 10-lecie, dodatek Wikingów, oraz gra The Settlers Narodziny Kultur.
Gonciarz kiedyś zrobił film o grze: https://dailymotion.com/video/x89yxy8
(tą nieczytelną czcionkę można zastąpić moimi modami, gdzie przerobiłem czcionkę tak aby wyglądała jak z niemieckiej wersji)

Ale jeśli chodzi o Return to the Roots. Kilka miesięcy temu co testowałem najnowszą wersję Nightly, to niestety nie jest
rukh - @qwe_: Ja jestem w tych remake-ach 3D w temacie. Jak na filmie.
Czyli Settlers...
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@rukh: Dzięki. Nie wiem jakim cudem nie słyszałem nigdy o Settlers Narodziny Kultury. Dosłownie zrobiłeś mi jakby prezent pod choinkę :D
Co do RttR - można już grać pełną kampanię?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
ą nieczytelną czcionkę można zastąpić moimi modami, gdzie przerobiłem czcionkę tak aby wyglądała jak z niemieckiej wersj


@qwe_: Który to mod? SAdK 2014 Patch? Będzie działał w wersji polskiej gry?
  • Odpowiedz
  • 0
@qwe_ Tak, ten 2014 Patch działa z Polską wersją.
Ten Patch zawiera pliki z niemieckiej edycji która nie wymaga płyty w napędzie, i zarazem staje się kompatybilny z Widescreen Fixem.
Już nie pamiętam czy Widescreen Fix wspierał i polską wersję językową. Bo może i ta wersja nie wymagała płyty.

Jeśli chodzi o czcionki, to z instalatora Czeskiego języka trzeba sobie ręcznie rozpakować folder z czcionkami.
Czyli zamiast instalować, to wypakować 7zipem czy Winrarem pojedynczy
  • Odpowiedz
... ale na sto procent jest pewne, że 2014 Patch nie psuł polskiej wersji językowej.

Służył tylko do sprowadzenia wersji gry na tą najnowszą, do której zostały napisane mody. Te różne "wersje" się niczym nie różnią. Gra nigdy nie dostała żadnych łatek poprawiających grę.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@rukh: akurat usunąłem swojego posta, bo miałem właśnie zayptać czy w tym fanowskim tłumaczeniu czasem tego nie ma, ok dzięki za info. Wbiłem też na grupę na discorda
  • Odpowiedz